اخبار ارز دیجیتال

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در حال افزایش است – این برای قیمت بیت کوین چه معنایی دارد؟

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازدهی پنج ساله خزانه داری ایالات متحده به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته رسیده است، اما نوسانات معمولی قیمت بیت کوین مبتنی بر همبستگی منفی ممکن است این بار کارساز نباشد.

خزانه داری ایالات متحده، یا وزارت خزانه داری، نفوذ فوق العاده ای بر تمام بازارهای قابل معامله، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) دارد. از این نظر، محاسبات ریسک در امور مالی نسبی است، بنابراین هر وام، وام مسکن یا حتی مشتق ارز دیجیتال به هزینه سرمایه ناشی از دلار آمریکا بستگی دارد.

با توجه به بدترین سناریویی که در آن دولت ایالات متحده در نهایت نکول می‌کند، برای خانواده‌ها، شرکت‌ها و کشورهایی که اوراق قرضه آن را نگه می‌دارند چه اتفاقی می‌افتد؟ ممکن است یک اثر آبشاری ایجاد شود.

اما حتی اگر این سناریو محقق شود، تاریخ نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال می‌توانند در مواقع عدم اطمینان به‌عنوان یک محافظ عمل کنند. به عنوان مثال، در طول جنگ تجاری ایالات متحده و چین در ماه مه 2021، بیت کوین عملکرد قابل توجهی از دارایی های سنتی حفظ ثروت داشت. بیت کوین از 5 می تا 31 می 2021 47 درصد افزایش یافت، در حالی که نزدک کامپوزیت 8.7 درصد سقوط کرد.

با بیش از 29 تریلیون دلار در خزانه داری ایالات متحده، عموم مردم کم خطرترین موجودات در نظر گرفته می شوند. با این حال، قیمت این اوراق دولتی، بازدهی که با آن معامله می کنند، بسته به سررسید قرارداد متفاوت است. انتظارات تورمی با فرض عدم ریسک طرف مقابل در این طبقه دارایی، مهمترین محرک قیمت گذاری هستند.

بیایید ببینیم که آیا قیمت بیت کوین و اتر تحت تأثیر افزایش تقاضا برای اوراق خزانه ایالات متحده قرار می گیرد یا خیر.

با افزایش تقاضا برای اوراق قرضه دولتی، بازدهی کاهش می یابد

اگر این سرمایه گذار معتقد باشد که تورم برای مدتی مهار نخواهد شد، احتمالاً هنگام معامله اسناد خزانه به دنبال بازدهی بالاتر است. از سوی دیگر، اگر دولت ایالات متحده به شدت ارزش پول خود را کاهش دهد، یا اگر تورم بیشتری انتظار می رود، سرمایه گذاران تمایل دارند به خزانه های ایالات متحده پناه ببرند که باعث بازدهی پایین تر می شود.

سود 5 ساله خزانه داری آمریکا منبع: TradingView

توجه داشته باشید که بازدهی خزانه داری 5 ساله در 22 ژوئن به بالاترین سطح سه ماهه 4.05 درصدی رسید. این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده در ماه می 4.0 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که ضعیف‌ترین رشد از مارس 2021 تاکنون است.

بازدهی 4.05 درصدی نشان می دهد که سرمایه گذاران انتظار ندارند به این زودی تورم به زیر هدف 2 درصدی بانک مرکزی کاهش یابد، اما در عین حال، داده های اوج CPI در ژوئن 2022، 9.1 درصد، متعلق به گذشته است. اما قیمت گذاری وزارت خزانه داری ایالات متحده به این روش کار نمی کند زیرا سرمایه گذاران مایلند در ازای امنیت داشتن دارایی هایی با کمترین خطر، از پاداش ها چشم پوشی کنند.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده ابزاری عالی برای مقایسه بدهی سایر کشورها و شرکت ها است، اما مطلق نیستند. این اوراق منعکس کننده انتظارات تورمی خواهند بود، اما در صورت احتمال بیشتر شدن رکود جهانی، می توانند به شدت محدود شوند.

بازدهی 5 ساله خزانه داری آمریکا در مقابل بیت کوین/دلار آمریکا (نارنجی). منبع: TradingView

همبستگی معکوس معمولی بین بازده بیت کوین و خزانه داری در 10 روز گذشته باطل شده است، شاید به این دلیل که سرمایه گذاران به شدت به دنبال امنیت اوراق قرضه خزانه داری هستند، علیرغم اینکه بازدهی آنها کمتر از انتظارات تورمی است. تصور می شود که این به دلیل خرید اوراق قرضه خزانه داری باشد.

شاخص S&P 500 که بازار سهام ایالات متحده را اندازه‌گیری می‌کند، در 16 ژوئن به 4430 رسید که تنها 7.6 درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد تاریخی خود است، که این بازدهی بالا را نیز توضیح می‌دهد. سرمایه‌گذاران معمولاً پیش از زمان‌های آشفته به دنبال دارایی‌های کمیاب محافظت‌شده در برابر تورم هستند، اما اشتهای آن‌ها برای سهام‌های دارای ارزش بیش از حد محدود است.

مربوط: داده های قیمت بیت کوین نشان می دهد که گاوها موفق شده اند این بار 3 میلیون دلار را به عنوان پشتیبانی نگه دارند

ریسک های رکود ممکن است داده های بازدهی را منحرف کرده باشد

تنها قطعیت در این مرحله این است که انتظارات رکودی سرمایه گذاران در حال واضح تر شدن است. همانطور که چارلی بیرلو توضیح داد، جدای از بازدهی خزانه داری، شاخص های اصلی هیئت کنفرانس ایالات متحده برای چهاردهمین ماه متوالی کاهش یافت.

در نتیجه، کسانی که انتظار دارند رابطه معکوس اخیر بین بیت کوین و بازدهی خزانه داری ایالات متحده به زودی معکوس شود، ممکن است ناامید شوند. داده ها تأیید می کند که بازده اوراق قرضه دولتی به دلیل افزایش انتظارات از رکود اقتصادی و بحران اقتصادی آتی بالاتر از حد معمول است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا