🚨 اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری ایالات متحده، کیف پول های رمزنگاری شده را تحریم می کند، زیرا مقامات مسئول مبارزه با فنتانیل هستند

معاون وزیر خزانه داری والی آدیمو گفت کیف پول های تحریم شده حاوی «میلیون ها دلار آمریکا در میان صدها سپرده» است که برای مواد مخدر غیرقانونی استفاده می شود.

اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) یک کیف پول رمزنگاری مرتبط با افراد و شرکت های مرتبط با تولید فنتانیل را تحریم کرده است.

در اطلاعیه ۳ اکتبر، وزارت دادگستری ایالات متحده علیه چندین تولیدکننده مواد شیمیایی مستقر در چین و بسیاری از کارمندان آنها به اتهام استفاده از تراکنش های ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از طرح توزیع غیرقانونی پیش ساز فنتانیل کیفرخواست صادر کرد. مقامات ایالات متحده می گویند این شرکت ها “مایلند از تراکنش های ارز مجازی برای مخفی کردن هویت خود و مکان و جابجایی وجوه استفاده کنند” و حداقل سه نفر را شناسایی کرده اند که کیف پول های ارز مجازی را برای پرداخت در اختیار داشتند.

OFAC به همراه شرکت هایی مانند فناوری دارویی Hanhong، بیت کوین (BTC) متصل به آزمایشگاه های چینی و والرین، اتر (ETH)، USD Coin (USDC)، Tether (USDT) و کیف پول Tron (TRX) به لیست اضافه شده است. از اتباع ویژه تعیین شده و بیوتکنولوژی هبی کروبل. به گفته معاون خزانه داری Wally Adeyemo، این اقدام اجرایی با هدف ایجاد اختلال در شبکه های غیرقانونی مواد مخدر انجام شده است.

‘[W]ما بیش از ده ها کیف پول رمزنگاری مرتبط با این مهاجمان را شناسایی و مسدود کردیم.» کیف پول‌های مسدود شده میلیون‌ها دلار وجوه از طریق صدها سپرده دریافت کردند که نشان‌دهنده گستره و مقیاس عملیات مورد هدف امروز است.

مربوط: ارزهای دیجیتال و روانگردان: وضوح نظارتی می تواند به رشد صنعت کمک کند

بسیاری از قانونگذاران خواستار اقدامی برای مقابله با توزیع فنتانیل در ایالات متحده هستند، جایی که تخمین زده می‌شود که عامل مرگ بیش از ۶۷۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ باشد. الیزابت وارن، سناتور ماساچوست، منتقد سرسخت دارایی های دیجیتال، به این احتمال اشاره کرد. در جلسه علنی اردیبهشت ماه، ارتباط بین پرداخت ارز مجازی و قاچاق مواد مخدر فاش شد.

هفته اول اکتبر دهمین سالگرد زندانی شدن راس اولبریخت، بنیانگذار بازار آنلاین Silk Road بود. اگرچه بسیاری از این پلتفرم به دلیل تسهیل قاچاق مواد مخدر با اجازه پرداخت در دارایی‌های دیجیتال انتقاد کرده‌اند، Ulbricht همچنان در فضای ارزهای دیجیتال حامیانی دارد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال تشدید سرکوب جرایم مرتبط با ارز مجازی هستند


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا