🚨 اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری آمریکا اپراتور ارزهای دیجیتال مستقر در غزه را که مظنون به ارتباط با حماس است تحریم کرد.

به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده، گروه های تروریستی از جمله حماس، داعش و وابسته به القاعده از شرکت Buy Cash Money و انتقال پول برای انتقال وجوه استفاده کردند.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) یک اپراتور ارزهای دیجیتال را با ارتباط با سازمان تروریستی حماس تحریم کرد.

در اطلاعیه ۱۸ اکتبر، OFAC تحریم هایی را علیه عوامل و واسطه های مالی حماس در پاسخ به حملات حماس به اسرائیل اعلام کرد. نهادهای اضافه شده به لیست اتباع ویژه تعیین شده OFAC شامل «صرافی های ارز مجازی مبتنی بر غزه و اپراتورهای آنها» با آدرس کیف پول بیت کوین (BTC) هستند.

وزارت خزانه داری گفته است که هدف تحریم ها “نابودگرها” است.[ing] پس از حمله ۷ اکتبر که منجر به کشته شدن بسیاری از اسرائیلی ها شد، منبع درآمد حماس را حذف کرد. صرافی با استفاده از ارز دیجیتال، به نام شرکت خرید پول نقد و انتقال پول، توسط خان یونس ساکن غزه اداره می شود. وزارت خزانه داری ادعا کرد که این شرکت و یونس “با حماس ارتباط دارند.” مالک این تجارت، احمد ام ام الاکاد نیز در فهرست تحریم ها قرار داشت.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «ما به برداشتن تمام اقدامات لازم برای محروم کردن تروریست های حماس از توانایی جمع آوری و استفاده از بودجه برای ارتکاب جنایات و وحشت مردم اسرائیل ادامه خواهیم داد». این شامل اعمال تحریم ها و همکاری با متحدان و شرکا برای ردیابی، مسدود کردن و مصادره دارایی های مرتبط با حماس در حوزه قضایی آنها می شود.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic در ۱۸ اکتبر گزارش داد که سازمان های تروریستی دیگر از این شرکت انتقال پول استفاده کرده اند و بیش از ۲۵ میلیون دلار BTC و Tether (USDT) از سال ۲۰۱۵ در آن جابجا شده است. این شرکت همچنین شامل گروه های وابسته به القاعده و داعش (دولت اسلامی عراق و سوریه) بود.

مطالب مرتبط: جامعه محلی Web3 برای کمک به آوارگان، “کمک رمزنگاری به اسرائیل” را راه اندازی می کند

اسرائیل به دنبال حمله تروریستی که منجر به گلوله باران آسمان غزه شد و اکثر مردم قادر به فرار نبودند، به طور رسمی به حماس اعلام جنگ کرد. در زمان انتشار، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در حال بازدید از اسرائیل و ملاقات با مقاماتی بود که بنا بر گزارش‌ها موافقت کردند تا کمک‌های بشردوستانه از مصر به نوار غزه ارسال شود.

خزانه داری ایالات متحده بارها از تحریم ها به عنوان ابزاری برای کاهش حمایت مالی از نهادهایی که ادعا می شود در تروریسم و ​​سایر فعالیت های غیرقانونی دخیل هستند، استفاده کرده است. در ۳ اکتبر، وزارت خزانه داری تحریم هایی را علیه یک کیف پول رمزنگاری مرتبط با یک تولید کننده مواد شیمیایی مستقر در چین و به موازات کیفرخواست وزارت دادگستری برای تولید داروی فنتانیل اعلام کرد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال تشدید سرکوب جرایم مرتبط با ارز مجازی هستند


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا