اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری ایالات متحده یک سری لیست از خطرات رمزنگاری را برای مصرف کنندگان و امنیت ملی منتشر می کند

وزارت خزانه داری در دو نشریه ای که در پاسخ به دستور اجرایی رئیس جمهور درباره توسعه دارایی های دیجیتال در ماه مارس صادر شد، در مورد ارزهای دیجیتال منفی بود.

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز جمعه در پاسخ به فرمان اجرایی رئیس جمهور جو بایدن “تضمین توسعه مسئولانه دارایی های دیجیتال”، سه نشریه مرتبط با دارایی های دیجیتال را منتشر کرد. یکی از آنها به طور خاص بر روی دارایی های رمزنگاری متمرکز است، با یک برنامه اقدام کوتاه تر با هدف مبارزه با خطرات مالی تقلبی.

همانطور که در قسمت مقدماتی گزارش آمده است، بحث در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده در «دارایی‌های رمزنگاری: پیامدهایی برای مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها» از همان ابتدا بدبینانه است:

پتانسیل فناوری بلاک چین برای تغییر در ارائه خدمات مالی، همانطور که توسعه دهندگان و حامیان آن از آن حمایت می کنند، هنوز محقق نشده است.

حدود نیمی از گزارش یک مطالعه روایی در مورد ارزهای رمزپایه است که پس از آن نویسندگان به خطراتی که ارزهای دیجیتال برای کاربران ایجاد می کنند، می پردازند. ما خطرات را به سه دسته طبقه بندی می کنیم. دسته اول ریسک رفتار یا اعمال درون اکوسیستم است. این گزارش ادعا می‌کند که ضررهای ناشی از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ افزایش می‌یابد و در سال جاری از این رکورد پیشی می‌گیرد. همچنین انواع مختلفی از مسائل شفافیت را شناسایی می کند.

ریسک‌های عملیاتی به تفصیل در نظر گرفته می‌شوند، از جمله «شکست در سیستم‌های اطلاعاتی یا فرآیندهای داخلی، خطای انسانی، شکست حاکمیت و کنترل، یا اختلالات ناشی از رویدادهای خارجی». ریسک کارگزاری کریپتو ارتباط نزدیک دارد اما به طور جداگانه مورد بحث قرار گرفته است. این همان ریسکی است که سرمایه گذاران در بازارهای سنتی با آن مواجه هستند، مانند نوسانات و مسائل مربوط به حضانت، اما ماهیت کریپتو یک “چشم انداز منحصر به فرد” ایجاد می کند.

به طور بالقوه با ارزش ترین بخش گزارش، بحث طولانی درباره فرصت ها و خطراتی است که دارایی های رمزنگاری برای افراد آسیب پذیر ایجاد می کند. این به ویژه به دلیل آمارهای گسترده در این بخش است.

در این گزارش سه توصیه ارائه شده است: برای آژانس ها برای تولید دستورالعمل ها و مقررات بیشتر و دستیابی به گسترش آموزشی بیشتر.

مرتبط: گزارش وزارت دادگستری می گوید: اطلاعات، رویه های AML/CFT کلید مبارزه با جرایم دیجیتالی جهانی است.

برنامه اقدام برای مقابله با خطر تامین مالی تقلبی دارایی های دیجیتال به دارایی های دیجیتال از منظر امنیت ملی می پردازد. این هفت اقدام اولویت‌دار را توصیه می‌کند، که در درجه اول شامل نظارت ملی و بین‌المللی و تلاش‌های اجرایی می‌شود.

همچنین توصیه می‌کند که مقررات قانون رازداری بانکی به‌روزرسانی شود و تعامل با بخش خصوصی از طریق «صدور اسناد رسمی، بحث‌ها و برنامه‌های مالی که امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات عمومی-خصوصی و عمومی-خصوصی را فراهم می‌کند» را افزایش دهد.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا