اخبار ارز دیجیتال

خزانه‌داری آمریکا آدرس‌های BTC و ETH مرتبط با گروه‌های فرار از تحریم‌های روسیه را فهرست می‌کند

وزارت دولت اعلام کرد که «تحریم‌های بلوک کامل» را علیه جاناتان زیمنکوف و آدرس‌های رمزنگاری او به دلیل پیوند آنها با شبکه‌های فرار از تحریم اعمال خواهد کرد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده، دو کیف پول رمزنگاری شده را که گفته می شود به شبکه فرار از تحریم روسیه متصل است، به عنوان بخشی از فهرست اتباع ویژه خود اضافه کرده است.

OFAC در اطلاعیه اول فوریه خود، یک آدرس بیت کوین (BTC) را به فهرست نهادهای تحریم شده خود به عنوان بخشی از اقدام خود برای هدف قرار دادن سیستماتیک و فشرده تلاش‌های فرار از تحریم در سراسر جهان اضافه کرد و یک آدرس اتر (ETH) اضافه کرد. وزارت خزانه داری اعلام کرد که «تحریم های بلوک کامل» را علیه ۲۲ فرد از جمله جاناتان زیمنکوف، شهروند روس که به حداقل یک کیف پول BTC و یک کیف پول ETH دسترسی دارد، اعمال خواهد کرد.

به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، جاناتان پسر دلال اسلحه ایگور ولادیمیرویچ زیمنکوف است که یک شبکه فرار از تحریم ها را اداره می کند. ظاهراً این گروه پس از تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، فناوری را به شرکت‌های روسی ارائه کرده و به «سازمان‌های دفاعی دولتی روسیه دارای مجوز» مانند Rosoboroneksport و Rostec کمک کرده است. من اینجا هستم.

OFAC گفت: “ایگور زیمنکوف به عنوان بازیگر یا فعال در بخش دفاع و مواد مرتبط اقتصاد فدراسیون روسیه بر اساس EO 14024 تعیین شده است.” جاناتان زیمنکوف همچنین بر اساس EO 14024 برای کمک، حمایت یا ارائه کمک های مالی، مادی، فنی، یا کالاها یا خدمات در حمایت از مزرعه برنج ایگور زیمنکوف تعیین شده است.

آدرس بیت کوین ارائه شده توسط خزانه داری هیچ موجودی در زمان انتشار نشان نمی دهد. آدرس‌های ETH به طور مشابه حاوی توکن نبودند، اما در اوایل سال ۲۰۲۲، ۴ تراکنش در مجموع حدود ۵۴۶۳ ETH، بیش از ۱۶ میلیون دلار در آن زمان وجود داشت.

مربوط: کراکن با OFAC خزانه داری ایالات متحده برای نقض “بدیهی” تحریم ها توافق می کند

به نظر می رسد وزارت خزانه داری ایالات متحده تلاش های خود را برای گنجاندن کیف پول های رمزنگاری شده در تلاش های تحریمی خود افزایش می دهد. یک اداره دولتی عملاً ساکنان ایالات متحده را از استفاده از میکسر بحث برانگیز Tornado Cache منع کرده است. این امر بعداً باعث شکایت‌هایی از سوی گروه‌ها و سرمایه‌گذاران حامی کریپتو شد.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا