اخبار ارز دیجیتال

گزارش: نیروی فضایی ایالات متحده استفاده از ابزارهایی مانند ChatGPT را به دلیل نگرانی های ایمنی متوقف می کند

به گفته مدیر ارشد نرم افزار سابق این وزارت، حداقل 500 کارمند نیروی فضایی تحت تأثیر قرار گرفتند.

بر اساس گزارش ها، نیروی فضایی ایالات متحده به طور موقت پرسنل خود را از استفاده از ابزار مصنوعی در طول ماموریت ها برای محافظت از داده های دولتی منع کرده است.

طبق گزارش 12 اکتبر بلومبرگ، اعضای نیروی فضایی مجاز به استفاده از ابزارهای مبتنی بر وب مبتنی بر هوش مصنوعی (که متن، تصاویر و سایر رسانه‌ها را ایجاد می‌کنند) را ندارند، مگر اینکه به طور خاص تأیید شود. طبق گزارش‌ها به او اطلاع داده شده است. نیروی کار نگهبان (اعضای نیروی فضایی) در 29 سپتامبر.

لیزا کوستا، معاون مدیر عملیات فضایی نیروی فضایی برای نوآوری، در این یادداشت گفته است: «هوش مصنوعی مولد بدون شک نیروی کار ما را متحول خواهد کرد و توانایی گاردین را برای انجام وظایف با سرعت بالا خواهد برد.

با این حال، کاستا توضیح داد که پذیرش هوش مصنوعی و مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ (LLM) باید «مسئولانه‌تر» باشد و به نگرانی‌ها در مورد امنیت سایبری و استانداردهای پردازش داده‌ها اشاره کرد.

نیروی فضایی ایالات متحده یک شاخه خدمات فضایی از ارتش ایالات متحده است که وظیفه حفاظت از منافع ایالات متحده و متحدان در فضا را بر عهده دارد.

بلومبرگ به اظهارات نیک شایلان، مدیر ارشد نرم افزار سابق نیروی هوایی و نیروی فضایی ایالات متحده استناد کرد و گفت که تصمیم نیروی فضایی در حال حاضر منجر به استفاده حداقل 500 نفر از یک پلت فرم هوش مصنوعی مولد به نام “Ask Sage” شده است. .

گزارش شده است که شایان از تصمیم نیروی فضایی انتقاد کرده است. او در ایمیلی در سپتامبر به کاستا و دیگر مقامات ارشد دفاعی شکایت کرد: «به وضوح این ما را سال‌ها از چین عقب می‌اندازد.

شیلان افزود: «این یک تصمیم بسیار کوته فکرانه است.

شایلان خاطرنشان کرد که آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده و بخش‌های آن ابزارهای هوش مصنوعی مولد خود را توسعه داده‌اند که استانداردهای امنیت داده‌ها را برآورده می‌کند.

مربوط: حفاظت از داده ها در چت هوش مصنوعی: آیا ChatGPT با استانداردهای GDPR مطابقت دارد؟

نگرانی‌هایی که LLM‌ها می‌توانند اطلاعات شخصی را در اختیار عموم قرار دهند، نگرانی برخی از دولت‌ها در ماه‌های اخیر بوده است.

ایتالیا در ماه مارس ربات چت AI ChatGPT را به دلیل نقض قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها به طور موقت مسدود کرد و حدود یک ماه بعد این تصمیم را لغو کرد.

غول های فناوری مانند اپل، آمازون و سامسونگ از جمله شرکت هایی هستند که کارمندان را از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT در محل کار منع یا محدود کرده اند.

مجله: ادعاهای دستکاری قیمت آقای ماسک، چت ربات هوش مصنوعی ساتوشی و غیره.


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا