اخبار ارز دیجیتال

سناتورهای آمریکایی لایحه ای را برای حذف بخش 230 حمایت از شرکت های هوش مصنوعی پیشنهاد کردند.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ظاهراً این لایحه دو حزبی به دنبال این است که شرکت‌ها را در قبال خسارات مسئول بداند، اما مشخص نیست که آیا بخش 230 در مورد هوش مصنوعی اعمال می‌شود یا خیر.

سناتور جمهوریخواه جاش هاولی از میسوری و سناتور دموکرات ریچارد بلومنتال از کانکتیکات بر اساس قانون نجابت ارتباطات در سال 1996 در 14 ژوئن به ارائه دهندگان خدمات کامپیوتری آنلاین اعطا شدند. لایحه ای را در سنا برای لغو حفاظت ویژه ارائه کردند.

بخش 230 به متن عنوان 47، بند 230 قانون ناشی از تصویب قانون نزاکت اشاره دارد. به ویژه، ارائه دهندگان خدمات آنلاین را در برابر مسئولیت محتوای ارسال شده توسط کاربران محافظت می کند. ارائه‌دهندگان همچنین از پیگرد قانونی برای محتوای غیرقانونی مصون هستند تا زمانی که با حسن نیت تلاش کنند محتوای غیرقانونی را در صورت کشف حذف کنند.

مخالفان بخش 230 استدلال می کنند که این ماده آنها را از مسئولیت در قبال محتوای میزبانی شده توسط پلت فرم های رسانه های اجتماعی و سایر ارائه دهندگان خدمات آنلاین معاف می کند. دادگاه عالی ایالات متحده اخیراً با توجه به شکایتی مبنی بر اینکه شاکیان در قبال خسارات وارده به شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل میزبانی و ترویج محتوای مرتبط با تروریسم متحمل شده اند، مخالفت کرد.

طبق نظر دیوان عالی، سایت‌های رسانه‌های اجتماعی توسط الگوریتم‌هایی هدایت می‌شوند که برای نمایش محتوا استفاده می‌کنند، همانطور که ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل و تلفن همراه مسئول محتوای ارسال شده از طریق خدمات خود هستند. ما نمی‌توانیم در قبال پیشنهادات ارائه شده مسئولیتی داشته باشیم.

با این حال، در حال حاضر مشخص نیست که آیا بخش 230 واقعاً برای شرکت‌های هوش مصنوعی مولد مانند Open AI، سازندگان ChatGPT و Bard و Google اعمال می‌شود یا خیر.

در طول یک جلسه استماع اخیر در سنا، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI به سناتور لیندسی گراهام گفت که او این تصور را دارد که بخش 230 در مورد شرکت او اعمال نمی شود. در همان جلسه، هاولی که از آلتمن پرسید نظرش را در مورد موقعیت فرضی که کنگره «درهای دادگاه را باز می کند» و اجازه می دهد افرادی که تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار دارند در دادگاه شهادت دهند، چیست، مورد بازجویی قرار گرفت. مدیرعامل شرکت سپس پاسخ داد: «لطفا جهل من را ببخشید» آیا مردم نمی توانند از ما شکایت کنند؟ ”

اگرچه بخش 230 زبان خاصی برای پوشش هوش مصنوعی مولد ندارد، بحث بیشتر در مورد ارتباط آن با فناوری هوش مصنوعی مولد ممکن است در نهایت به تعریف «خدمات آنلاین» ختم شود.

مربوط: بازده ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی پس از راه اندازی ChatGPT تا 41 درصد افزایش می یابد

به عنوان مثال، GPT API زیربنای خدمات هوش مصنوعی بی‌شماری در سراسر صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. اگر ماده 230 در مورد فناوری هوش مصنوعی مولد اعمال شود، ممکن است شرکت ها و افراد مسئول خسارات ناشی از اطلاعات نادرست و توصیه های ناکافی تولید شده از طریق هوش مصنوعی باشند.

مجله: ادعای دستکاری قیمت آقای ماسک، چت ربات هوش مصنوعی ساتوشی و غیره.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا