اخبار ارز دیجیتال

سناتور آمریکایی تومی لایحه استیبل کوین را با پایان جلسه کنگره معرفی می کند

یک سناتور که به زودی بازنشسته می شود، یک لایحه جدید استیبل کوین را تنها چند هفته قبل از پایان 117 کنگره ایالات متحده معرفی کرد.

سناتور جمهوری خواه پت تومی، که قرار است در پایان دوره ریاست جمهوری خود از کنگره بازنشسته شود، قصد دارد از یکی از آخرین هفته های ریاستش برای ایجاد چارچوب نظارتی برای «استیبل کوین های پرداخت» استفاده کند.

تومی که یکی از اعضای رتبه بندی کمیسیون بانکی ایالات متحده است، گفت که لایحه 21 دسامبر به نام قانون اعتماد استیبل کوین 2022، یک استیبل کوین برای سناتورهای همکار که به دنبال فشار برای قانون استیبل کوین در سال 2022 هستند، ارائه می دهد. چارچوبی برای مقررات سکه 2023.

در بیانیه ای، این سناتور استیبل کوین ها را “یک توسعه فن آوری هیجان انگیز که می تواند پول و پرداخت ها را متحول کند” نامید و افزود:

با دیجیتالی کردن دلار آمریکا و رایگان کردن آن در سراسر جهان، استیبل کوین ها می توانند به طرق مختلف در اقتصاد فیزیکی کاربرد گسترده ای پیدا کنند.

در صورت تصویب در کنگره، این لایحه به مؤسسات غیردولتی و غیربانکی اجازه می دهد تا زمانی که مجوز فدرال ایجاد و صادر شده توسط اداره کنترل ارز ایالات متحده (OCC) را دریافت کنند، استیبل کوین صادر کنند. استیبل کوین ها توسط “دارایی های نقدی با کیفیت بالا” پشتیبانی می شوند.

ناشران استیبل کوین همچنین ملزم به رعایت استانداردهای عمومی جدید هستند، خط مشی های بازخریدی خود را به وضوح ترسیم می کنند و به طور منظم مدرکی از شرکت های حسابداری دارای مجوز ارائه می کنند.

این لایحه صادرکنندگان استیبل کوین را از قوانین اوراق بهادار ایالات متحده مستثنی می کند، مگر اینکه آنها محصولات یا خدمات دارای بهره را ارائه دهند یا مانند شرکت های سرمایه گذاری یا مشاوره عمل کنند.

حمایت از سرمایه‌گذاران نیز به شدت در این لایحه گنجانده شده است و بیان می‌کند که در صورت ورشکستگی صادرکننده، صاحبان استیبل کوین اولین کسانی هستند که پول پرداخت می‌کنند. کنگره در آوریل 2022.

همچنین، این صورت‌حساب فقط برای استیبل‌کوین‌های «پرداخت» (به‌عنوان مثال دلار آمریکا) اعمال می‌شود که صادرکننده می‌تواند مستقیماً آن‌ها را به ارز فیات تبدیل کند، نه استیبل کوین‌های کالایی یا مبتنی بر الگوریتم. قابل اجرا نیست.

مربوط: مقررات استیبل کوین ایالات متحده: راهنمای مبتدیان

تومی گفت که امیدوار است آخرین قانون زمینه را برای همکارانش فراهم کند تا در سال آینده قانونی را تصویب کنند که از پول مشتریان “بدون خفه کردن نوآوری” محافظت می کند.

با این حال، باید دید که آخرین استیبل کوین تومی چگونه با قانون شفافیت استیبل کوین که توسط سناتور جمهوریخواه، بیل هگرتی در 31 مارس 2022 به کنگره معرفی شد، رقابت خواهد کرد.

تفاوت اصلی بین این دو این است که پس از تصویب قانون شفافیت استیبل کوین، انتشار استیبل کوین به عنوان اوراق بهادار تحت قانون اوراق بهادار ایالات متحده طبقه‌بندی می‌شود که مستلزم وجود یک توافقنامه بازخرید اوراق بهادار کاملاً تضمین شده است.

تومی در 16 دسامبر در سخنرانی خود در جمع سناتورهای دیگر اعلام کرد که در پایان جلسه کنگره در 3 ژانویه 2023 بازنشسته خواهد شد.

تیم اسکات، سناتور جمهوری خواه، جایگزین تومی به عنوان یکی از اعضای رده بندی کمیته بانکداری سنا، است که دیدگاه های او در مورد صنعت دارایی دیجیتال هنوز علنی نشده است.

نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا