اخبار ارز دیجیتال

جلسه استماع کمیته سنای ایالات متحده در مورد شکست FTX، شکاف های نظارتی را نشان می دهد

روستین بهنام، رئیس CFTC در کمیته کشاورزی سنا حاضر شد تا در مورد چگونگی پیدایش FTX و نحوه جلوگیری از آن صحبت کند.

روستین بهنهام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، در جلسه کمیته کشاورزی، تغذیه و جنگلداری سنا در ۱ دسامبر گفت که مقررات آژانس او ​​”برای دهه ها در خدمت بازارها بوده است. این مقررات حاوی عناصر اصلی است.” با این حال، بهنام و سناتورها توافق کردند که با برطرف شدن پیامدهای سقوط FTX، شکاف های قابل توجهی در قانون فعلی آشکار شد.

سناتور تینا اسمیت فروپاشی FTX را “تکان‌دهنده و نه شگفت‌انگیز” خواند و گفت تا زمانی که شکاف‌های نظارتی باقی بماند، بحران‌های آینده به وقوع خواهند پیوست. بنهام خاطرنشان کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار این قدرت را دارد که به تدابیر اساسی مانند جداسازی پول خانه و مشتری و بهترین اجرای معاملات سرمایه گذاری نیاز داشته باشد.

بهنام می گوید: «ما بلدیم این کار را انجام دهیم. با این حال وی در سخنان افتتاحیه خود گفت:

“همیشه، سوالی که همه ما به عنوان تنظیم کننده باید به آن پاسخ دهیم این است که “چگونه اجازه دادید این اتفاق بیفتد؟” و “چگونه از تکرار این اتفاق جلوگیری می کنید؟” […] بدون اختیارات جدید CFTC، شکاف‌ها در چارچوب نظارتی فدرال باقی خواهد ماند، حتی اگر تنظیم‌کننده‌های دیگر در چارچوب اختیارات موجود خود عمل کنند. ”

بونهام ماه‌هاست که برای گسترش اختیارات آژانسش لابی کرده است. او زمانی که صحبت از “قبض قدرت” را رد کرد، به درگیری ادعایی بین CFTC و SEC اشاره کرد. بهنام گفت: همکاری بین نهادها جدید نیست و ادامه خواهد داشت. گسترش اختیارات CFTC «پر کردن شکاف» است.

SEC و CFTC با مقررات جامع می‌گوید: «من فکر می‌کنم مسئولیت‌ها یکسان است، و مقررات CFTC در مواردی که قابل اجرا باشد به خوبی عمل می‌کند.

بهنام از مشتقات کریپتو و پلتفرم های تسویه حساب و همچنین زیرمجموعه FTX LedgerX به عنوان نمونه های موفق مقررات CFTC نام برد. اما بدون افشاگران، بهنام به سناتور تامی توبرویل گفت: «ما در CFTC هیچ اختیار قانونی برای سؤال از نهادهای غیرقانونی نداریم. علاوه بر این، بهنهام به او گفت:

ما صلاحیت ثبت مبادلات فیزیکی را نداریم. […] این شکاف است. ”

توبرویل همچنین خاطرنشان کرد که FTX رتبه های قوی حاکمیتی را از آژانس های رتبه بندی دریافت کرده است. توبرویل پرسید آیا از آنها شکایت خواهد شد؟ بهنام پاسخ داد که نظارت آژانس رتبه‌بندی یکی دیگر از «شکاف‌های احتمالی» است.

سناتور سینتیا رامیس و سناتور کریستن گیلیبراند، از نویسندگان مشترک قانون نوآوری مالی مسئول، به بهنهام گفتند: “در برخی زمینه ها من هنوز خطرات را در درجه اول می بینم.” ادغام و تملک یکی از این زمینه ها است. بنهام تصدیق کرد که مدارک CFTC برای شروع خرید FTX توسط LedgerX در بهترین حالت به منزله “ارسال اخطار” است.

گیلیبراند افزود: همچنین سؤالاتی در مورد تأثیر شرکت های خارجی بر ایالات متحده و تأثیر شرکت های آمریکایی تجارت فراساحلی وجود دارد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا