اخبار ارز دیجیتال

رئیس کمیته بانکداری سنای آمریکا احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتال را مطرح کرد

با وجود اشاره به ممنوعیت احتمالی، سناتور آمریکایی شرود براون گفت که اجرای آن “بسیار دشوار” خواهد بود زیرا این فعالیت “به خارج از کشور می رود”.

شرود براون، رئیس کمیسیون بانکی ایالات متحده پیشنهاد کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) احتمالاً باید ممنوعیت ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرند.

اظهارات براون در حین حضور در برنامه NBC “Meet the Press” در ۱۸ دسامبر بیان شد، اما سناتور به سرعت اضافه کرد که اجرای این ممنوعیت دشوار خواهد بود.

ما از آنها می‌خواهیم کارهایی را که باید انجام دهند همزمان انجام دهند. احتمالاً می‌توانیم آنها را ممنوع کنیم، اما ممنوع کردن آنها بسیار دشوار است زیرا به خارج از کشور می‌رود و چگونه هیچ‌کس نمی‌داند که کار می‌کند یا خیر.

پیش از این، براون در پاسخ به سوال یک ناظم در مورد سناتور جان تستر، که فکر می‌کند ارزهای دیجیتال باید ممنوع شوند، گفت که او “همان ایده” را دارد.

نمایندگان اوهایو در ۱۸ ماه گذشته همکاران خود و مردم را در مورد خطرات ارزهای رمزپایه “آموزش” داده اند و از آنها می خواهند اقدامات مثبت فوری انجام دهند.

«من قبلاً به وزارت خزانه‌داری و وزیر رفته‌ام تا از طریق نهادهای نظارتی مختلف ارزیابی‌های کل دولت را جویا شوم. [….] SEC به ویژه تهاجمی بوده است و باید در این راه و قانونگذاری پیش برود.»

براون سقوط تکان دهنده FTX را به عنوان مثالی از این که چرا ممکن است یک ممنوعیت ارزش بررسی داشته باشد، ذکر کرد، اما اضافه کرد که این فقط یک بخش بزرگ از مشکل است.

وی فعالیت‌های مجرمانه سایبری کره شمالی، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و تامین مالی تروریسم را به عنوان برخی از مشکلات تشدید شده توسط ارزهای دیجیتال نام برد و آنها را “خطرناک” و “تهدیدی برای امنیت ملی” خواند.

رئیس کمیسیون بانکی بیش از یک سال است که نسبت به ارزهای رمزنگاری شده ابراز تردید کرده است و اخیراً از مشکلات مربوط به انتشار استیبل کوین و کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده است.

در ۳۰ نوامبر، براون بیانیه خود را صادر کرد و خواستار رویکرد “کلی دولت” برای تنظیم صنعت شد و در ۱۳ دسامبر، وزارت دادگستری ایالات متحده شکایتی را علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX تنظیم کرد. من او را تحسین کردم. برای تشکیل پرونده کیفری او در حال حاضر در زندانی در باهاما در انتظار استرداد به ایالات متحده است.

مربوط: سناتور آمریکایی: «هیچ دلیلی وجود ندارد» ارزهای دیجیتال نباید وجود داشته باشند

به نظر نمی رسد که همه همکاران سناتور براون افکار او را با او در میان بگذارند.

سناتور تام ایمر در ۲۳ نوامبر گفت که کاهش FTX یک “شکست ارزهای دیجیتال” نیست بلکه شکستی است که توسط بازیگران متمرکز ایجاد شده است.

ایمر همچنین گفت که مقررات ناکارآمد، نوآوری در صنعت ایالات متحده را خفه می کند و می تواند به از دست دادن موقعیت مسلط آن در بازار در جهان منجر شود.

همچنین شایان ذکر است که پاتریک مک‌هنری، رئیس جدید کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، حامی ارزهای دیجیتال است. در این هفته، او خواستار به تاخیر انداختن تغییرات مالیاتی کریپتو شد تا شفافیت بیشتری در مورد مقررات مالیاتی «بد پیش‌نویس» اولیه ارائه شود.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا