🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش شده است که ایالات متحده قصد دارد دسترسی به خدمات رایانش ابری چین را محدود کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بر اساس این گزارش، یک منبع نزدیک به این وضعیت گفت که مقامات آمریکایی در حال برنامه ریزی برای محدود کردن دسترسی به خدمات رایانش ابری شرکت های چینی به عنوان یک اقدام امنیتی هستند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که مقامات آمریکایی در حال بررسی محدود کردن دسترسی به خدمات رایانش ابری چین برای محافظت از فناوری پیشرفته چین هستند.

بر اساس این گزارش، دولت بایدن اضافه کردن محدودیت‌هایی را در مورد میزان دسترسی شرکت‌های چینی به خدمات رایانش ابری مستقر در ایالات متحده مانند خدمات وب آمازون (AWS) و مایکروسافت پیشنهاد کرده است.

WSJ به نقل از منابع آشنا با این موضوع گفت که ارائه دهندگان، از جمله موارد ذکر شده در بالا، قبل از ارائه خدمات با استفاده از تراشه های هوش مصنوعی قدرتمند (AI) به مشتریان چینی، به تایید دولت نیاز دارند.

در این گزارش آمده است: این اقدام باعث می‌شود خلأ بزرگی در تحریم‌های موجود بر صادرات تراشه‌ها که تحلیلگران امنیت ملی گمان می‌کنند می‌تواند به شرکت‌های چینی اجازه دهد تا مقررات را از طریق خدمات ابری دور بزنند، ببندد.

تحلیلگران حدس می زنند که مشتریان چینی می توانند بدون نیاز به خرید تراشه های دارای مجوز مانند تراشه A100 انویدیا، که به طور گسترده در توسعه هوش مصنوعی استفاده می شود، به قابلیت های محاسباتی پیشرفته از طریق خدمات ابری دسترسی داشته باشند.

WSJ گزارش داد که به گفته افراد آشنا، وزارت بازرگانی اقدامات جدیدی را در هفته های آینده اعلام خواهد کرد.

هر دو Google Cloud و AWS برای اظهار نظر با Cointelegraph تماس گرفته‌اند، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند.

مربوط: DBS Bank ابزار رمزنگاری دیجیتال Renminbi Clearing را راه اندازی کرد

در اکتبر ۲۰۲۲، ایالات متحده اولین تحریم های خود را علیه دسترسی چین به تراشه های نیمه هادی با هدف کاهش سرعت توسعه صنعتی در خارج از کشور اعمال کرد. این مقررات مانع از دستیابی توسعه دهندگان چینی به تراشه های پیشرفته تر در بازار می شود.

دولت در ۲۸ ژوئن اعلام کرد که در نظر دارد این اقدامات را افزایش دهد، از جمله سرکوب قدرت محاسباتی تراشه هایی که هنوز قابل صادرات هستند.

پس از آن، در ۳ جولای، دولت چین برنامه‌های خود را برای اجرای کنترل‌های صادراتی روی محصولات گالیوم و ژرمانیوم، که اغلب برای تولید نیمه‌رساناهایی با عملکرد مورد نیاز برای توسعه هوش مصنوعی استفاده می‌شوند، اعلام کرد.

چین یکی از تولیدکنندگان برتر گالیم و ژرمانیوم در جهان است. دسترسی محدود به این فلزات می تواند تأثیر منفی بر صنعت تولید تراشه داشته باشد.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، ۳ استفاده عجیب از ChatGPT و افزونه‌های رمزنگاری

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا