اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده های ایالات متحده به دنبال بازخورد در مورد تأثیر DeFi بر جرایم مالی هستند

FinCEN بازخوردی را از بازیگران بخش بانکی در مورد خطرات جنایی DeFi درخواست کرد، بنابراین “نقطه عمیقی” در قوانین پولشویی و تامین مالی تروریسم انجام داد.

تنظیم‌کننده‌های مالی ایالات متحده به دنبال بازخورد صنعت بانکداری در مورد اینکه چگونه تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) بر تلاش‌های آن‌ها برای توقف جرایم مالی تأثیر می‌گذارد، هستند.

شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) می‌گوید که «دفای» را از نزدیک تماشا می‌کند و هیماماوری داس، مدیر آژانس گفت که اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال «حوزه‌های اولویت کلیدی» برای آژانس هستند.

داس در کنفرانس اجرای جرایم مالی انجمن بانکداران آمریکا در 6 دسامبر اظهارات آماده شده ای را ارائه کرد.

معاون کمیسر، چارچوب مبارزه با پولشویی (AML) و مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را برای ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال بررسی کرده است تا مشخص کند آیا آژانس‌ها به مقررات یا راهنمایی‌های بیشتری نیاز دارند یا خیر. “

داس گفت: «ما در این تلاش با سهامداران مرتبط دولت ایالات متحده کار می کنیم. ما از تعامل با صنعت، از جمله صنعت بانکداری، برای درک بهتر آسیب‌پذیری و ارزیابی ریسک استقبال می‌کنیم.»

به طور خاص، تنظیم‌کننده‌ها نگران «کاهش یا حذف احتمالی نقش واسطه مالی» DeFi بودند که برای تلاش‌های AML و CFT حیاتی است.

داس می‌داند که DeFi “به تاثیرگذاری بر صنعت خدمات مالی ادامه خواهد داد” و این موسسه باید “خطرات غیرقانونی مالی و امنیت ملی ناشی از سوء استفاده از دارایی‌های دیجیتال” را کاهش دهد.

مربوط: مقام سازمان ملل: تروریست ها همچنان عمدتاً از پول نقد بر روی ارزهای دیجیتال استفاده می کنند

ارزیابی FinCEN از چارچوب های AML و CFT بخشی از فرمان اجرایی تضمین توسعه مسئولانه دارایی های دیجیتال است که توسط رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در 9 مارس صادر شد.

نتیجه این فرمان اجرایی «برنامه اقدام وزارت خزانه داری ایالات متحده برای مقابله با خطر تأمین مالی غیرقانونی دارایی های دیجیتال» بود.

در میان سایر اقدامات اولویت دار، این طرح افزایش مشارکت بخش خصوصی را از طریق “صدور اسناد رسمی، بحث ها و برنامه های مالی که امکان اشتراک گذاری اطلاعات عمومی-خصوصی و خصوصی-خصوصی را فراهم می کند” را توصیه کرد.

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا