اخبار ارز دیجیتال

دادستان های ایالات متحده می گویند SBF در هشت اتهام اولیه محاکمه خواهد شد – در حال حاضر


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وکلای وزارت دادگستری گفتند که این تصمیم ممکن است طولانی باشد، پس از شکایتی که یکی از بنیانگذاران صرافی ورشکسته FTX در باهاما در اعتراض به اضافه شدن هزینه های اضافی ارائه شده است.

محاکمه جنایی سام بنکمن-فرید، یکی از بنیانگذاران FTX، حداقل در حال حاضر، تنها با هشت اتهامی که در ابتدا توسط دادستان های ایالات متحده علیه وی ذکر شده بود، ادامه خواهد داشت.

در یک پرونده قضایی در ۱۴ ژوئن، دادستان های وزارت دادگستری (DOJ) نامه ای به قاضی منطقه لوئیس کاپلان ارسال کردند که در دسامبر ۲۰۲۲ به بانکمن-فرید فاش شد. او گفت که به محاکمه این دو اتهام ادامه خواهد داد.

وکلای وزارت دادگستری به شکایتی اشاره کردند که توسط بانکمن-فرید در باهاما ارائه شده بود که در آن گفته شده بود که بسیاری از ۱۳ اتهامی که وی با آن روبرو بود در کیفرخواست اصلی که مبنای استرداد او بود، لحاظ نشده بود. از آنجایی که احتمالاً این روند طولانی خواهد بود، دادستانی می نویسد که “آماده است طبق برنامه ریزی برای رسیدگی به اتهامات مندرج در کیفرخواست اصلی به محاکمه ادامه دهد.”

در حال حاضر، به نظر می رسد که دعوای قضایی در مورد این ادعا زمان می برد و ممکن است تا نزدیک یا پس از تاریخ دادگاه حل و فصل نشود.

دادگاه عالی باهاما در ۱۴ ژوئن گفت که باید به بانکمن-فرید فرصت داده شود تا قبل از اینکه ایالت با آنها موافقت کند، رسماً اتهامات جدید را به چالش بکشد.

پس از استرداد بنکمن-فرید، وزارت دادگستری چهار اتهام اضافی را در ماه فوریه اعلام کرد که مربوط به کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری بود، و یک اتهام اضافی به اتهام رشوه دادن به مقامات چینی در ماه مارس روشن شد.

مقاله مرتبط: SBF می‌خواهد اتهامات جدید از محاکمه کنار گذاشته شود، می‌گوید روند ممکن است “چند سال طول بکشد”

بنکمن فرید موسس و مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX است. او ابتدا در دسامبر در ارتباط با اجرای صرافی ناموفق متهم شد. صرافی در آبان ماه دچار بحران نقدینگی شد و اندکی بعد ورشکست شد.

تخمین زده می شود FTX بیش از ۳ میلیارد دلار بدهی از طلبکاران داشته باشد. دادستان ها ادعا می کنند که Bankman-Fried وجوه مشتریان را با هم مخلوط کرده، سرمایه گذاران را در مورد شیوه های مدیریت ریسک FTX گمراه کرده و باعث ضرر سرمایه گذاران و مشتریان شده است.

مدیر عامل سابق شرکت خواهر Alameda Research، کارولین الیسون، و یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ، هر دو به اتهامات کلاهبرداری مربوط به سقوط صرافی اعتراف کردند. با این حال، بانکمن-فرید استدلال می کند که سوءمدیریت، نه تقلب، علت ورشکستگی بوده است.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا