🚨 اخبار ارز دیجیتال

با کاهش بازده اوراق قرضه، سهام آمریکا برای سومین روز افزایش یافت

بازدهی خزانه داری ایالات متحده کاهش یافته است و حرکت جدیدی به بازار صعودی بازار سهام می دهد.

۱۰ اکتبر ۲۰۲۳

در حالی که بازارها به ارزیابی تاثیر درگیری اسرائیل و حماس ادامه دادند، سهام ایالات متحده برای سومین روز متوالی افزایش یافت. بازده اوراق قرضه کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران به دنبال امنیت اوراق خزانه ایالات متحده بودند و این بازدهی پایین به رشد بازارهای سهام کمک کرد. بازارهای اوراق قرضه روز دوشنبه بسته بودند و امروز اولین روز معاملاتی در اوراق خزانه ایالات متحده از زمان آغاز درگیری بین اسرائیل و حماس است.

میانگین صنعتی داوجونز ۱۳۴.۶۵ واحد یا ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۳۳۷۳۹.۳۰ رسید. شاخص S&P 500 با ۲۲.۵۸ واحد یا ۰.۵ درصد افزایش به ۴۳۵۸.۲۴ واحد رسید. نزدک ۷۸.۶۱ واحد یا ۰.۶ درصد افزایش یافت و در ۱۳۵۶۲.۸۴ بسته شد.

عنوان: نمودار روزانه S&P 500 برای ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳. منبع: ام اس ان مانی.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا با ۰.۱۴۹ واحد کاهش به ۴.۶۵۵ درصد رسید و بازده اوراق ۲ ساله با ۰.۱۴۸ واحد کاهش به ۴.۹۶۱ درصد رسید. بازده اوراق خزانه ایالات متحده با قیمت ها رابطه معکوس دارد، بنابراین کاهش بازدهی به معنای افزایش قیمت است. سهام از ماه جولای تحت فشار بوده است زیرا ادامه افزایش بازدهی سرمایه گذاران را به جای سهام به سمت اوراق خزانه ایالات متحده کشانده است، اما کاهش بازدهی امروز یک تسکین خوشایند برای گاوهای بازار سهام است.

با کمرنگ شدن نگرانی های مربوط به جنگ، قیمت نفت کاهش یافت. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ۰.۵۹ دلار در هر بشکه کاهش یافت و به ۸۵.۷۹ دلار رسید و نفت خام برنت با ۰.۰۳ دلار کاهش به ۸۷.۶۲ دلار رسید. در آخر هفته، برخی از معامله گران نگران تحریم های جدید علیه ایران شدند که می تواند عرضه را کاهش دهد و قیمت ها را بالاتر ببرد. اما ایران روز دوشنبه هر گونه دخالتی را رد کرد و این امیدها به تدریج کم رنگ شد.

قیمت هر اونس طلا ۰.۷۹ دلار کاهش یافت و به ۱۸۶۰.۴۸ دلار رسید. علیرغم کاهش اولیه، یک رالی در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت شرقی ظاهر شد که به طلا اجازه داد تا بخش قابل توجهی از ضررهای قبلی خود را جبران کند.

نمودار روزانه طلا برای ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳. منبع: Business Insider

شاخص دلار آمریکا با ۰.۲۹ درصد افزایش به ۱۰۵.۷۷ رسید. یورو با ۰.۳۸۵۲ درصد افزایش به ۱.۰۶۰۶ یورو رسید. ین ۰.۱ درصد کاهش یافت و ین مورد نیاز برای خرید ۱ دلار به ۱۴۸.۶۶۶۰ ین افزایش یافت.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی مسیر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا