اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده تحت فشار پس از سقوط FTX: گزارش

در پاسخ به کاهش FTX، قانونگذاران ایالات متحده در حال ارزیابی مجدد نیاز به مقررات صنعت کریپتو در سال 2023 هستند.

به نظر می رسد قانونگذاران ایالات متحده در حال ارزیابی مجدد صنعت ارزهای دیجیتال و نیازهای نظارتی آن با توجه به سقوط FTX هستند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، از زمانی که صرافی ارزهای دیجیتال در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، قانونگذاران برای تنظیم یک چارچوب قانونی جدید برای ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار گرفتند.

چندین پیشنهاد برای اعمال قوانین بانکی، اوراق بهادار و مالیاتی موجود در ارزهای رمزنگاری شده در حال انجام است و قانونگذاران از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می‌خواهند که رویکردی فعالانه برای بازارهای کریپتو اتخاذ کند.

در جریان جلسه استماع مجلس نمایندگان در دسامبر، جیک اوچینکراس، نماینده مجلس، که همچنین یکی از اعضای گروه دو حزبی کنگره بلاک چین است، گفت: “زمان آن فرا رسیده است که سرمایه گذاران و کارآفرینان بلاک چین چیزی مهم بسازند یا اعتبار بیشتری را از دست بدهند.” به مدت 14 سال، کریپتو فقط «کاغذهای سفید و پادکست» را ارائه کرده است.

سناتور راجر مارشال، که استدلال کرده است که فناوری بلاک چین می تواند تقلب را خنثی کند، همچنین بر قوانین سختگیرانه تر در ایالات متحده فشار می آورد. او اصرار کرد: “کسی باید مرا متقاعد کند که این فقط یک بازی پونزی نیست.”

مرتبط: شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است مجبور شوند میلیاردها دلار پرداخت شده توسط FTX را برگردانند

در میان معدود قانون‌گذارانی که از صنعت کریپتو دفاع می‌کنند، نماینده پاتریک مک‌هنری گفت که ما باید «رفتار بد افراد را از خوبی‌هایی که صنعت و نوآوری ایجاد کرده‌اند» جدا کنیم.» کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان توسط مک هنری در کنگره جدید رهبری خواهد شد.

لابی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در واشنگتن بر روی لایحه ای متمرکز شد که به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) قدرت نظارت بر ارزهای دیجیتال را می داد. انتظار می‌رفت این لایحه در بسته هزینه‌های بودجه سال 2023 گنجانده شود، اما تحولات چند هفته گذشته امکان پیشبرد آن را در حال حاضر بعید می‌سازد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بانکمن-فرید کمک مالی مهمی به جمهوری خواهان و دموکرات ها در واشنگتن بود. اوایل سال جاری، او در نظر داشت تا یک میلیارد دلار برای تأثیرگذاری بر مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 هزینه کند.

Open Secrets، پلتفرمی که پول را در سیاست ردیابی می کند، SBF را به عنوان ششمین کمک کننده بزرگ سیاسی در چرخه 2021-2022 فهرست می کند که مجموعاً 39.8 میلیون دلار به نامزدها و احزاب سیاسی کمک می کند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا