🚨 اخبار ارز دیجیتال

نماینده کنگره ایالات متحده بار دیگر طرحی را مطرح کرد که بر خطرات درک شده پذیرش کریپتو در السالوادور تمرکز می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می رسد این لایحه تلاش دیگری برای قانون مسئولیت ارزهای دیجیتال السالوادور باشد که در ابتدا پس از قانون بیت کوین این کشور معرفی شد.

دو سناتور آمریکایی در طرف‌های مخالف طیف سیاسی لایحه‌ای از سال ۲۰۲۲ را با هدف کاهش خطرات ناشی از پذیرش بیت‌کوین در السالوادور به‌عنوان ارز قانونی ارائه کردند.

سوابق کنگره نشان می‌دهد که جیمز ریچ، سناتور آیداهو و باب منندز، سناتور نیوجرسی، لایحه‌ای را ارائه کردند که براساس آن باید گزارشی در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال به‌عنوان ارز قانونی در السالوادور در ۱۱ مه ارائه شود. به نظر می رسد این لایحه دومین تلاش برای پاسخگویی ارزهای دیجیتال در السالوادور باشد. قانون سالوادور توسط ریش در فوریه ۲۰۲۲، تنها چند ماه پس از اجرایی شدن قانون بیت کوین السالوادور، معرفی شد.

واشنگتن اگزمینر در ۱۲ ماه مه گزارش داد که ریش این لایحه را به عنوان بخشی از تلاش برای مبارزه با استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی معرفی کرد و گفت که “ثبات اقتصادی و مالی را تضعیف می کند، او استدلال کرد که می تواند “بازیگران خاصی را تقویت کند”. بیت کوین (BTC) به عنوان ارز قانونی در کنار پول ملی السالوادور و دلار آمریکا از سپتامبر ۲۰۲۱ پذیرفته شده است.

در صورت تصویب، این لایحه از آژانس‌های فدرال ایالات متحده می‌خواهد تا در مورد قابلیت‌های امنیت سایبری و ثبات مالی السالوادور و اینکه چگونه منجر به تصویب قانون بیت‌کوین در این کشور شده است، گزارش دهند. صندوق بین المللی پول همچنین در ماه فوریه به کشورهای آمریکای مرکزی هشدار داد که خطرات بیت کوین را به عنوان ارز قانونی برای سلامت و ثبات مالی کشور در نظر بگیرند.

نسخه قبلی لایحه متمرکز بر بیت کوین ارائه شده به سنا در آوریل ۲۰۲۲ به تصویب کمیته رسید. اعضای مجلس نمایندگان نیز لایحه مرتبطی را ارائه کردند، اما سوابق کنگره نشان می دهد که این لایحه بیش از یک سال است که تغییر نکرده است.

مربوط: استراتژی بیت کوین السالوادور برای بازار خرس ۲۰۲۲ تکامل می یابد

رئیس جمهور السالوادور ساده لوحانه بوکره شخصا حمله کرد زمانی که این لایحه برای آخرین بار ارائه شد، قانونگذاران آمریکایی در توییتر به آن لقب «پررونق» دادند و مدعی شدند که این لایحه در تلاش برای دخالت در یک «کشور مستقل مستقل» است. تحت دولت بوکل، این کشور تعدادی از سیاست‌های طرفدار ارزهای دیجیتال، از جمله طرحی برای استفاده از اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین برای تامین مالی ساخت «شهر بیت کوین» اتخاذ کرده است.

مجله: واقعاً استفاده از بیت کوین در السالوادور چگونه است؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا