🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده از تنظیم کننده های فدرال در مورد روابط بانک ها با شرکت های رمزنگاری سوال می کنند

سناتورهای الیزابت وارن و تینا اسمیت می‌گویند: «فروپاشی FTX نشان می‌دهد که رمزارزها ممکن است بیشتر از آنچه که قانون‌گذاران تصور می‌کنند در سیستم بانکی ادغام شود.

پس از فروپاشی FTX، دو سناتور آمریکایی از مقامات ارشد مالی فدرال خواسته اند تا به “روابط بین صنعت بانکداری و شرکت های ارزهای دیجیتال” بپردازند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مایکل هسو، سرپرست موقت ارز، مارتین گرونبرگ سرپرست شرکت بیمه سپرده فدرال، سناتورهای الیزابت وارن و تینا اسمیت (هر دو در نامه ای به کمیته بانکداری سنا، صنعت کریپتو “عمیقاً یکپارچه” نبود. موسسات مالی سنتی پس از اعلام ورشکستگی FTX به طور جدی بر بازار تأثیر می گذارد. با این حال، دو قانونگذار به گزارش‌هایی اشاره کرده‌اند که نشان می‌دهد روابط بین FTX و بانک مون استون مستقر در واشنگتن، و همچنین ناشر استیبل کوین تتر و بانک دلتک مستقر در باهاما، برای اجتناب از مقررات فدرال وجود دارد.به نظر می‌رسد هیچ نظارتی از سوی مقامات وجود ندارد.

“در حالی که سیستم بانکی تاکنون از سقوط اخیر ارزهای دیجیتال آسیب ندیده است، سقوط FTX بیش از آنچه که قانونگذاران تصور می کنند شاهد ادغام ارزهای دیجیتال در سیستم بانکی بوده است. این نشان می دهد که این احتمال وجود دارد که وجود داشته باشد.

سناتورها از پاول، سو و گرونبرگ خواسته اند تا اطلاعاتی را در مورد اینکه آیا تنظیم کننده ها قصد دارند در رابطه خود با شرکت ها و بانک های ارزهای دیجیتال و همچنین هر گونه اطلاعاتی که توسط آژانس هایی که در حال حاضر در فعالیت های مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده تنظیم می شوند یا خیر، تجدید نظر کنند یا خیر، ارائه دهند. من درخواست کردم لیستی از بانک ها را ارائه دهم که دارند علاوه بر این، وارن و اسمیت از هد پرسیدند که آیا FTX ممکن است بیش از ۱۱ میلیون دلار در مون استون با سرمایه مشتری سرمایه‌گذاری کرده باشد و مهلت پاسخگویی را تا ۲۱ دسامبر تعیین کرد.

پس از اعلام ورشکستگی FTX در ۱۱ نوامبر، وارن چندین نامه مربوط به تحقیقات ارسال کرد. سناتور ماساچوست، همراه با دیگر اعضای کنگره، از سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX خواست تا پاسخ دهد و از بانک سیلورگیت خواست تا جزئیات رابطه خود با FTX را ارائه دهد. ما از وزارت دادگستری می‌خواهیم که مدیران شرکت‌ها را «در حد قانون» در پی ادعاهای مربوط به فعالیت‌های تجاری پاسخگو کند.

مربوط: سهام FTX در بانک ایالات متحده نگرانی ها را در مورد حفره های بانکی افزایش می دهد

کمیته بانکداری سنا جلسه استماع «چرا حباب FTX ترکید» را در ۱۴ دسامبر برنامه ریزی می کند، رئیس مجلس شرود براون تهدید کرد که اگر بانکمن-فرید داوطلبانه شهادت ندهد، احضاریه صادر خواهد کرد. این جلسه سومین جلسه ای است که توسط کمیته های مختلف مجلس نمایندگان و سنا اعلام شده است و کمیته خدمات مالی مجلس نیز جلسه تحقیقاتی مشابهی را در مورد FTX برای ۱۳ دسامبر تعیین کرده است.

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا