🚨 اخبار ارز دیجیتال

نماینده کنگره آمریکا قانون کمیسیون ملی هوش مصنوعی را معرفی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گروهی از قانونگذاران ایالات متحده قانونی را برای ایجاد کمیسیونی در مورد رویکردهای هوش مصنوعی معرفی کرده اند.

یک گروه دو حزبی از قانونگذاران ایالات متحده روز سه شنبه، ۲۰ ژوئن، لایحه ای را برای ایجاد کمیسیونی برای مطالعه رویکرد این کشور به هوش مصنوعی (AI) ارائه کردند.

هدف اصلی این قانون حول موضوع مهم ایجاد مقررات در زمینه هوش مصنوعی است. این قانون پس از آن اجرایی شد که گروه‌های حمایت از مصرف‌کننده اتحادیه اروپا از قانون‌گذاران خواستند تا در مورد مدل‌های هوش مصنوعی پشت ربات‌های گفتگوی محبوب تحقیق کنند.

قانون کمیسیون ملی هوش مصنوعی، یک قانون دوحزبی و دو مجلسی، توسط نمایندگان تد دبلیو لیو، کن باک و آنا اشو معرفی شد. هدف از این قانون تشکیل کمیسیون ملی در زمینه هوش مصنوعی است. هدف اصلی کمیسیون توسعه یک چارچوب جامع برای تنظیم هوش مصنوعی است.

این قانون اساساً برای رسیدگی به خطرات احتمالی مرتبط با فناوری هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است. لیو بر اهمیت جلوگیری از آسیب احتمالی ناشی از هوش مصنوعی غیرقانونی تاکید کرد. برای دستیابی به این هدف، کمیسیون کارشناسان، مقامات دولتی، نمایندگان صنعت و ذینفعان کارگری را گرد هم می آورد. همانطور که قانونگذاران می گویند، تلاش های مشترک آنها بر ارائه توصیه هایی برای مقررات موثر هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود.

مرکز سیاست دیجیتال هوش مصنوعی از قانون کمیسیون ملی هوش مصنوعی حمایت می کند. مدیر مرکز، Marve Hickok، گفت که این پیشنهاد به موقع و حیاتی است زیرا مقررات اجباری هوش مصنوعی را ایجاد می کند و مشارکت عمومی را در توسعه استراتژی ملی هوش مصنوعی تشویق می کند. این مرکز قبلاً هشدار داده بود که ایالات متحده برای مقابله با چالش های آینده هوش مصنوعی مجهز نیست.

هیکوک ایجاد کمیسیون ملی هوش مصنوعی را یک گام مثبت رو به جلو می داند و ابتکار سناتورهای لیو و باک را تحسین می کند. هیکوک از کنگره خواست تا در مورد قانون کمیسیون ملی هوش مصنوعی اقدامی سریع انجام دهد و بر اهمیت آن تاکید کرد.

مربوط: بایدن با کارشناسان در سانفرانسیسکو برای بحث در مورد خطرات هوش مصنوعی ملاقات کرد

این توسعه به دنبال تماس‌های بی‌وقفه بسیاری از چهره‌های با نفوذ در صنعت فناوری، از جمله میلیاردر ایلان ماسک است که بر لزوم برداشتن گام‌هایی برای کاهش سرعت پیشرفت هوش مصنوعی تاکید کرده‌اند. شایان ذکر است، سم آلتمن، یکی از چهره‌های برجسته مرتبط با OpenAI، اخیراً در مورد ضرورت تنظیم مؤثر صنعت هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده است.

مجله: آیا هوش مصنوعی تهدیدی در سطح سلاح هسته ای است؟چرا زمینه هوش مصنوعی به یکباره در حال پیشرفت است، جناس های عکس احمقانه

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا