🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده لایحه دوحزبی را ارائه کردند که در آن سرمایه گذاری اعضا در “ابزارهای مالی” ممنوع است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز و نماینده مت گیتس – متضادهای قطبی در موضوعات مختلف – با یکدیگر متحد شدند تا اعضای کنگره را از معامله سهام بازدارند.

اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده در هر دو طرف از لایحه ای حمایت کردند که اعضای کنگره و همسران و وابستگان آنها را از تجارت یا مالکیت برخی ابزارهای مالی منع می کند. این می تواند به سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال گسترش یابد.

الکساندریا اوکاسیو کورتز (AOC) و راجا کریشناموتی، نماینده دموکرات، برایان فیتزپاتریک و مت گیتس، نماینده دموکرات، برایان فیتزپاتریک و مت گیتس، در یک اعلامیه در تاریخ ۲ مه، قانون دو حزبی احیای اعتماد را معرفی کردند. پیش نویس ۲۸ آوریل این لایحه پیشنهاد می کند قانون ایالات متحده قابل اعمال برای اعضای کنگره را اصلاح کند تا مالکیت اوراق بهادار، قراردادهای آتی اوراق بهادار و کالاها را ممنوع کند و مالکیت یا تجارت برخی دارایی ها را محدود کند.

بر اساس این لایحه، قانونگذارانی که در چنین دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند، در درجه اول ملزم به فروش آن‌ها یا اعتماد کورکورانه در ظرف ۹۰ روز پس از تصویب خواهند بود که می‌تواند منجر به دعاوی مدنی و جریمه‌هایی تا سقف ۵۰۰۰۰ دلار شود.

AOC گفت: “توانایی تجارت سهام به صورت جداگانه اعتماد عمومی به دولت را تضعیف می کند.” “اگر عضوی به اطلاعات محرمانه دسترسی دارد، نباید آن را در بازار سهام معامله کند. این واقعا ساده است.”

چهار عضو کنگره به تجارت سهام به عنوان یکی از دلایل این لایحه اشاره کردند، اما متن نشان می دهد که مالکیت برخی ارزهای دیجیتال نیز می تواند شامل این ممنوعیت شود.در حالی که اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا گفته اند. بیت کوین (BTC) به عنوان یک کالا واجد شرایط است، برخی هنوز در مورد وضعیت دارایی اتر (ETH) مطمئن نیستند.

در سال ۲۰۲۱، AOC گفت که شخصاً از سرمایه گذاری هایی که می تواند تضاد منافع را ایجاد کند، اجتناب می کند. این سیاستی است که او در مورد سهام و ارزهای دیجیتال اعمال کرد. بر اساس قانون تعلیق دانش کنگره یا قانون سهام، قانونگذاران ایالات متحده در درجه اول ملزم به گزارش سرمایه گذاری هستند، اما نظارت یا ارائه توصیه هایی در مورد موضوعاتی که ممکن است مربوط به شرکت هایی باشد که در آنها سهام دارند، همچنان مجاز است.

بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که مجازات قانون‌گذارانی که سرمایه‌گذاری‌های خود را تحت قوانین فعلی افشا نمی‌کنند، به‌عنوان بازدارنده در برابر تضاد منافع احتمالی کافی نیست. لوئیس فرانکل، نماینده فلوریدا، سهام خود را در بانک مشکل دار First Republic را فروخت و طبق گزارشات قبل از فروش، بخشی را برای جی پی مورگان خرید، و دانش خودی می تواند سودآور باشد. این نشان می دهد که از آن برای

مربوط: نماینده کنگره آمریکا مشاور کاخ سفید را به دلیل موضع رمزنگاری در گزارش اقتصادی سرزنش کرد

سیاست‌گذاران قبلاً راه‌هایی برای گسترش دامنه قانون سهام برای ممنوعیت کامل سرمایه‌گذاری‌های خاص پیشنهاد کرده‌اند، اما موفقیت‌آمیز نبود. بسیاری از مردم ایالات متحده پیشنهاد کرده اند که عمل اجازه دادن به اعضا برای مالکیت سهام یا سرمایه از طرف شرکت ها از نظر اخلاقی مشکوک است. برای مثال، برخی از مدیران سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX، از جمله مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید، به کمپین‌های جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها کمک مالی کردند.

مشخص نیست که آیا این لایحه دو حزبی آرای کافی برای تصویب در مجلس و سنا قبل از رسیدن به میز رئیس جمهور جو بایدن و امضای قانون را به دست خواهد آورد یا خیر.

مجله: قدرت روشن است… چرا مقامات ایالات متحده اصول اخلاقی و قوانین سهام را در معاملات سهام نادیده می گیرند؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا