🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران و صاحب نظران ایالات متحده در مورد نقش SEC در مقررات ارزهای دیجیتال بحث می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سناتور تیم اسکات این سوال را مطرح کرده است که آیا SEC ورشکستگی عظیم صنعت کریپتو را که باعث از بین رفتن میلیون ها دلار از وجوه کاربران شده است، “کنترل” کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و رئیس آن، گری جنسلر، در جریان جلسات رسیدگی به سقوط بازار ارزهای دیجیتال هدف قانونگذاران و شاهدان متعددی قرار گرفته اند.

در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا «خرابی رمزارزها: چرا دارایی های دیجیتال به امنیت سیستم مالی نیاز دارند» در ۱۴ فوریه، تیم اسکات، عضو رتبه بندی، گفت که جنسلر تا سپتامبر ۱۰۰ میلیون دلار در کنگره خواهد داشت و اقدامات اجرایی بیشتری در فضای کریپتوها انجام خواهد داد. باید رسیدگی شود. او به‌جای شهادت، از ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار به‌خاطر ساخت «دور در یک برنامه گفتگوی صبحگاهی» استعفا داد. سناتور کارولینای جنوبی می گوید که SEC “کمی راهنمایی” ارائه نکرده است، احتمال عدم حمایت از سرمایه گذار در FTX، Terra، BlockFi، Voyager، Celsius و سایر شرکت ها وجود دارد.

اسکات گفت: «فکر می‌کنیم که SEC اقدامات احتیاطی معنی‌داری انجام نداده است تا اطمینان حاصل شود که این نوع شکست فاجعه‌بار دیگر هرگز تکرار نمی‌شود.» اگر چنین است، آیا آنها فقط پشت فرمان هستند؟ […] خوشحالم که رئیس جمهور جنسلر به زودی شهادت خواهد داد.

سناتور تیم اسکات در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا، ۱۴ فوریه

شاهدانی که در این جلسه شهادت دادند، رویکردهای متفاوتی را به قانونگذارانی که به دنبال تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال بودند، پیشنهاد کردند. لی راینرز، مدیر سیاستگذاری در مرکز اقتصاد مالی دوک، گفت که کنگره «ارزهای رمزنگاری شده» را از اختیارات کمیسیون معاملات آتی کالا جدا می کند و آنها را تحت اختیارات انحصاری SEC قرار می دهد. لیندا جن، مدیر ارشد مقررات جهانی و مشاور عمومی شورای نوآوری رمزارز، گفت فقدان یک چارچوب نظارتی فدرال منسجم برای ارزهای دیجیتال منجر به عدم حمایت از سرمایه‌گذار و عدم اطمینان در بین شرکت‌ها شده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک فرآیند رسمی برای به‌روزرسانی قوانین اوراق بهادار چند دهه‌ای را آغاز نکرده است تا ویژگی‌های منحصربه‌فرد دارایی‌های دیجیتال تعیین شده به عنوان اوراق بهادار را در نظر بگیرد.

Yesha Yadav، استاد حقوق دانشگاه وندربیلت، نگرانی‌های جن را در مورد ایجاد یک چارچوب فدرال برای ارزهای رمزپایه، اما همچنین رژیم‌های خود تنظیمی که به صرافی‌ها اجازه می‌دهد به عنوان مکمل مقررات عمومی بر خود نظارت کنند، تکرار کرد. مشاغلی که قوانین را رعایت نمی کنند ممکن است مجبور به پرداخت جریمه های مالی شوند.

مربوط: SEC شرکت های رمزنگاری را هدف قرار می دهد که به عنوان “محافظان واجد شرایط” عمل می کنند – گزارش

به نظر می رسد که ایالات متحده در یک کشمکش قانونی بین بسیاری از سازمان های دولتی است که تلاش می کنند قوانینی را برای شرکت های ارزهای دیجیتال ایجاد کنند. جنسلر استدلال می‌کرد که اکثر پروژه‌های توکن تحت دستورالعمل‌های SEC به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند و مکرراً از شرکت‌ها می‌خواست «بیایند و با ما صحبت کنند». مقامات قبلاً در سال ۲۰۲۳ اقدامات اجرایی علیه Kraken و Paxos انجام داده اند.

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا