🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانونگذار آمریکایی لایحه ای را برای مسدود کردن دلار دیجیتال مطرح کرد

در ۲۰ سپتامبر، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان قرار است دو لایحه را بررسی کند که دلار دیجیتال بالقوه در ایالات متحده را مسدود می کند.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال پیشبرد قوانینی است که هدف آن مسدود کردن انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است.

طبق اعلام رئیس پاتریک مک‌هنری، کمیته دو اسکناس بالقوه دلار دیجیتال را در ۲۰ سپتامبر تعیین خواهد کرد. نشانه گذاری جلسه ای است که در آن قانونگذاران درباره جزئیات یک لایحه بحث می کنند. این یک گام مهم قبل از ارائه این لایحه در مجلس عوام است.

یکی از این لایحه ها، قانون پیشگیری از پایلوت دلار دیجیتال (HR 3712)، فدرال رزرو را از راه اندازی برنامه های آزمایشی برای آزمایش CBDC ها بدون تایید کنگره منع می کند. این لایحه توسط نماینده الکس مونی در ماه می ارائه شد.

فدرال رزرو اخیرا تصمیم گیری در مورد صدور CBDCها را تکذیب کرد و اصرار داشت که “فقط بر اساس قانون مجاز به انتشار CBDC ادامه می دهد.” با این حال، فدرال رزرو سانفرانسیسکو در چند ماه گذشته به دنبال پر کردن موقعیت های فنی برای پروژه های CBDC بوده است که نشان می دهد دلار دیجیتال هنوز روی میز است.

قانون دوم قانون فدرال رزرو را اصلاح می کند تا استفاده از CBDC ها برای سیاست های پولی و اهداف دیگر را ممنوع کند و فدرال رزرو را از ارائه مستقیم محصولات و خدمات خاص به افراد منع کند.

در این لایحه آمده است: «بانک فدرال رزرو نباید ارز دیجیتال بانک مرکزی یا دارایی‌های دیجیتالی مشابه را تحت هر نام یا برچسب دیگری به افراد غیرمستقیم از طریق یک مؤسسه مالی یا سایر واسطه‌ها ارائه کند».

چشم انداز دلار دیجیتال جنجال در ایالات متحده برانگیخته است. نامزدهای ریاست جمهوری رابرت اف کندی جونیور و ران دیسانتیس با استناد به نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مالی، با ایجاد CBDC در کشور مخالف هستند. حامیان CBDC استدلال می کنند که این امر به ایالات متحده کمک می کند تا ارتباط جهانی دلار را حفظ کند و پذیرش ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟مطالعه موردی کتاب کودکان بیت کوین


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا