اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده در بحبوحه سقوط FTX، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در مورد حمایت از مصرف کننده را زیر سوال می برند

Binance، Coinbase، Bitfinex، Gemini، Kraken، و KuCoin موضوع تحقیقات یک سناتور در مورد حمایت هایی بودند که شرکت ها در صورت شکست دیگری مشابه FTX داشتند.

ران وایدن، رئیس کمیته مالی سنای ایالات متحده، به دنبال مشکلات نقدینگی و ورشکستگی FTX، از شش شرکت ارزهای دیجیتال در مورد حمایت از مصرف کننده درخواست اطلاعات کرده است.

در نامه جداگانه‌ای به تاریخ ۲۸ نوامبر، Wieden بایننس، کوین‌بیس، بیت‌فینکس، جمینی، کراکن و کوکوین را پوشش داد و توضیح داد که چگونه صرافی‌ها در صورت شکست مانند آنچه با FTX رخ داد، از خود محافظت می‌کنند. این سناتور گفت که کاربران رمزارز دارای وجوه در FTX از «چنین حمایت‌هایی» مانند بانک‌ها و کارگزاران ثبت‌شده تحت شرکت بیمه سپرده فدرال یا شرکت حمایت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار برخوردار نیستند.

ویدن گفت: «از آنجایی که کنگره مقررات لازم را در مورد صنعت ارزهای دیجیتال در نظر می‌گیرد، نیاز آشکاری به حمایت از مصرف‌کننده به همراه ضمانت‌هایی که مدت‌ها برای مشتریان بانک‌ها، اتحادیه‌های اعتباری و کارگزاران اوراق بهادار وجود دارد، وجود دارد.» اگر این حمایت‌ها قبل از شکست FTX اعمال می‌شد، سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی بسیار کمتری امروز با زیان اقتصادی شدید مواجه می‌شدند.»

Wyden تا ۱۲ دسامبر فرصت دارد تا از شش شرکت بخواهد به سؤالات مربوط به شرکت های تابعه خود، محافظت از دارایی های مصرف کننده، استفاده از داده های مشتری و محافظت در برابر دستکاری بازار پاسخ دهند. کمیته کشاورزی سنا یک جلسه استماع را برای بررسی سقوط FTX برنامه ریزی کرده است. در ۱ دسامبر، سناتورهای الیزابت وارن و شلدون وایت هاوس از وزارت دادگستری خواستند تا به طور بالقوه افرادی را که در تقلب مبادله ای دخیل هستند تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

مربوط: گزارش شده است که FTX از حساب های بانکی Alameda برای پردازش وجوه مشتریان استفاده کرده است

در مجلس دیگر، کمیته خدمات مالی مجلس قرار است جلسه تحقیقاتی مشابهی را در مورد FTX در ۱۳ دسامبر برگزار کند. هم رئیس ماکسین واترز و هم پاتریک مک‌هنری، عضو کلیدی کمیته، اقدام کنگره را تایید کرده‌اند و مک‌هنری رویدادهای تبادل ناموفق را به‌عنوان «آتش زباله‌دان» توصیف کرد.

روند ورشکستگی FTX در منطقه دلاور نشان داده است که صرافی می تواند در برابر بیش از یک میلیون طلبکار پاسخگو باشد. جلسه بعدی پرونده ورشکستگی ۲۵ آذرماه برگزار می شود.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا