اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده لایحه ای را با هدف محدود کردن اختیارات فدرال رزرو بر دلار دیجیتال ارائه کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در صورت تصویب، این لایحه می‌تواند فدرال رزرو را از صدور دلارهای دیجیتال «مستقیماً برای هر کسی» منع کند و بانک‌ها را از اجرای سیاست‌های پولی مبتنی بر CBDC منع کند.

نماینده تام امر از مینه سوتا لایحه ای را به مجلس نمایندگان ارائه کرد که می تواند صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط فدرال رزرو را محدود کند.

در اعلامیه در ۲۲ فوریه، نماینده Emer گفت او “قانون ضد نظارت CBDC” را در تلاشی آشکار برای محافظت از حقوق آمریکایی ها برای حفظ حریم خصوصی اقتصادی معرفی کرد. به گفته قانونگذاران مینه سوتا، این لایحه فدرال رزرو را از صدور دلارهای دیجیتال «مستقیم برای هر کسی» منع می کند، بانک مرکزی را از اجرای سیاست های پولی بر اساس CBDC منع می کند و پروژه های مرتبط با دلار دیجیتال را ممنوع می کند. ممکن است شفافیت لازم باشد.

ایمر گفت: «نسخه دیجیتالی دلار باید از ارزش‌های آمریکایی در خصوص حریم خصوصی، حاکمیت فردی و رقابت در بازار آزاد حمایت کند.»

اگر این لایحه توسط هر دو مجلس نمایندگان و سنا تصویب شود و توسط رئیس جمهور جو بایدن به قانون تبدیل شود، قانون فدرال رزرو اصلاح می شود تا اختیارات فدرال رزرو بر CBDCها محدود شود. ایمر اکثریت مجلس نمایندگان است، جایی که جمهوری خواهان در حال حاضر اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند. Cointelegraph با دفتر نمایندگی Emer تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

بسیاری در رسانه های اجتماعی از این لایحه به عنوان گامی در جهت درست استقبال کردند. Bitcoiner Dan Held تشویق و تمجید اعمال امر و غیره نقل قول حریم خصوصی مالی یکی از دلایل حمایت آنها از این قانون است.

منبع: توییتر

ایمر لایحه مشابهی را در ژانویه ۲۰۲۲ ارائه کرد. این لایحه در آخرین جلسه کنگره زمانی که جمهوری خواهان دارای کرسی اقلیت در مجلس بودند، ارائه شد. در آن زمان، قانونگذاران ایالات متحده به «اقتدارگرایی دیجیتالی چین» در محدود کردن اختیارات فدرال رزرو بر دلار دیجیتال اشاره کردند. چین به پیشبرد پروژه ادامه می دهد و اعلام می کند که ورزشکاران خارجی می توانند از یوان دیجیتال در بازی های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ استفاده کنند. .

مربوط: سناتورهای آمریکایی از جنسلر SEC می خواهند در مورد “شکست نظارتی” پاسخ دهد

در طول تصدی اخیر خود، نماینده Emmer به عنوان یک قانونگذار دوستدار رمزنگاری تلقی می شود که از دولت می خواهد برای تقویت نوآوری در صنعت مقررات را لغو کند. در ماه دسامبر، او از گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواست تا در مقابل کنگره حاضر شود و «به سؤالات مربوط به هزینه شکست های نظارتی خود پاسخ دهد».نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا