🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران آمریکایی FDIC را به استفاده از نوسانات بانکی برای حمله به ارزهای دیجیتال متهم می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فروپاشی Signature Bank، Silicon Valley Bank و Silvergate Bank بسیاری از صنایع را تکان داد، اما آیا دولت ایالات متحده در آستانه “قفل کردن دارایی های دیجیتال” است؟

نماینده تام ایمر از مجلس نمایندگان ایالات متحده بار دیگر نگرانی های خود را مبنی بر اینکه دولت فدرال در حال “سلاح” کردن نگرانی ها در مورد صنعت بانکداری برای دنبال کردن ارزهای دیجیتال است، تکرار کرد.

در نامه ای در ۱۵ مارس، Emmer تماس گرفت مارتین گرونبرگ، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال، این سوال را مطرح کرده است که آیا آژانس به طور خاص به بانک‌ها دستور داده است که به شرکت‌های ارز دیجیتال خدمات ندهند یا اینکه انجام این کار یک کار خسته‌کننده خواهد بود یا خیر. نماینده کنگره مینه سوتا، با استناد به عضو هیئت مدیره Signature Bank و نماینده سابق کنگره ایالات متحده، بارنی فرانک، استدلال کرد که اقدام FDIC برای مخالفت با Signature مبتنی بر نگرانی در مورد پرداخت بدهی بانک نیست، بلکه “به شدت” پیام ضد رمزنگاری است.

ایمر گفت: «این اقدامات، که بی‌ثباتی اخیر در بخش بانکی ناشی از مخارج ویرانگر دولت و افزایش بی‌سابقه نرخ بهره را به سلاح تبدیل می‌کند، بسیار نامناسب است و می‌تواند منجر به بی‌ثباتی مالی گسترده‌تر شود.»

ایمر همچنین دولت بایدن را هدف قرار داد و سیاست گذاران را به تلاش برای “قطع دارایی های دیجیتال” از سیستم مالی ایالات متحده متهم کرد. نمایندگان مینه سوتا قبل از فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک امضاء ادعاهای مشابهی را مطرح کردند و همچنین گفتند که دولت ایالات متحده می تواند به راحتی ارز دیجیتال بانک مرکزی را به عنوان یک ابزار نظارتی “سلاح” کند. من حدس می زنم.

مربوط: بانک امضا و مدیران سابق مورد شکایت سهامداران ادعایی کلاهبرداری

برای بسیاری از افراد در این فضا، بحران بانکی اخیر با اعلام شرکت مادر Silvergate در ۸ مارس آغاز شد که بانکداری رمزنگاری خود را “کاهش” خواهد داد. بانک سیلیکون ولی در ۱۰ مارس پس از یک بانک که با سپرده‌ها کار می‌کرد، سقوط کرد. سیرکل، ناشر USD Coin (USDC)، گزارش داد که بانک ها ۳.۳ میلیارد دلار ذخایر دارند، بنابراین استیبل کوین به طور موقت از دلار جدا شد.

همانطور که برنی فرانک در آن زمان گزارش داد که «هیچ ورشکستگی بر اساس اصول بنیادی وجود ندارد»، برخی از قانونگذاران و صاحبان صنعت معتقدند بسته شدن بانک‌های امضاکننده زیر اقدامی هدفمند از سوی مقامات دولتی علیه ارزهای دیجیتال بوده است. نشان می‌دهد که این امکان وجود دارد. بنا بر گزارش ها، اداره خدمات مالی در ۱۴ مارس گفت که بسته شدن بانک “هیچ ارتباطی با ارزهای رمزنگاری شده” ندارد و دلیل آن عدم ارائه “داده های قابل اعتماد و ثابت” به رگولاتورها بود.نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا