اخبار ارز دیجیتال

تاخیرهای CBDC ایالات متحده می تواند “مشکلات” ایجاد کند – رئیس سیاست شورای کریپتو


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Fanusie معتقد نیست که حرکت CBDC در صحنه جهانی به رهبری چین جایگزین دلار آمریکا شود، اما می تواند باعث ایجاد یک سری سردردهای ژئوپلیتیکی شود.

یک محقق ارزهای دیجیتال و تحلیلگر سابق سیا معتقد است که شروع نسبتا کند دولت ایالات متحده برای توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می تواند منجر به از دست دادن کنترل بر سیستم مالی جهانی شود.

یایا فنوزی، مدیر سیاست شورای کریپتو برای نوآوری، یک گروه حامی ارزهای دیجیتال، در مصاحبه ای با بلومبرگ در 28 فوریه گفت که کشورهای تحریم شده مجبور به انتقال وجوه تحت کنترل ایالات متحده شده اند. این سازمان گفت که به دنبال تجارت در یک تجارت مالی است. زیرساخت هایی که در ایالات متحده نیستند یا به شدت تحت تأثیر ایالات متحده نیستند. مرزهای آزادتر

اگر ایالات متحده همچنان “در حاشیه” بنشیند و در پذیرش CBDC عقب بماند، فانوسی گفت که این می تواند در طول زمان “مشکلات” و “پیامدهای ژئوپلیتیکی” پیش بینی نشده ایجاد کند.

فنوزی گفت که CBDCهای دولتی می توانند بخشی از این زیرساخت مالی پذیرفته شده در سطح جهانی باشند و اگر ایالات متحده نفوذ کمی بر این استانداردهای جدید داشته باشد، این می تواند “دولتی باشد که بر سیاست اقتصادی کشور تاثیر می گذارد.

تأثیر قدرت تحریم‌های ما از مرکزیت ایالات متحده تا زیرساخت‌های مالی جهانی گسترش می‌یابد و جایگزینی هم نیست، اما اگر راه‌آهن جدیدی وجود داشته باشد که طرف‌های تحریم شده بتوانند روی آن تجارت کنند، این یک مشکل است.

با این حال، هیئت فدرال رزرو ایالات متحده (FRB) اخیراً CBDC (پروژه دلار دیجیتال) را به جلو برد و آخرین مقاله سفید را در 18 ژانویه منتشر کرد.

با این حال، فدرال رزرو مجوزی از دولت ایالات متحده برای ادامه پروژه CBDC دریافت نکرده است.

فانوسی گفت چین از سال 2014 یک CBDC را در نظر گرفته است و در 4 ژانویه 2022 یک آزمایش یوآن دیجیتال (e-CNY) راه اندازی می کند که “میلیون ها تراکنش” را انجام می دهد. او تاکید کرد که چین که گفته است این کار را انجام داده است از مزیت نزدیک به حرکت اول خود بهره می برد. تا کنون، “میلیون ها کیف پول” را در بر می گیرد.

Fanusie اضافه کرد که “مجموعه ای از خلبانان” وجود دارد که قراردادهای هوشمند را آزمایش می کنند تا قابلیت برنامه ریزی را به CBDC اضافه کنند و چین به سایر کشورها کمک می کند استانداردهای مشابهی را اتخاذ کنند.

وی افزود که ممکن است یک “مسابقه” ضمنی در مرز CBDC در جریان باشد زیرا کشورها به دنبال کسب مزیت ژئوپلیتیکی هستند.

چه بخواهیم چه نخواهیم این اتفاق می افتد.»

با این حال، مفسران قبلی در مورد رقابت CBDC بین چین و ایالات متحده گفته اند که جاه طلبی های CBDC چین صرفاً در مورد تسلط داخلی است، نه تلاش برای شکست دادن دلار آمریکا.

مربوط: CBDC ها چیست؟راهنمای مبتدیان برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

CBDC بر روی یک دفتر کل دولتی اجرا می شود. طبق گزارش‌ها، این کارآمدتر و استفاده آسان‌تر از شبکه‌های عمومی غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین و اتریوم در برخی موارد است.

با این حال، برخی از مخالفان CBDC ها معتقدند دولت ها CBDC های مبتنی بر بلاک چین را برای حفظ درجه ای از کنترل مالی بر شهروندان خود اتخاذ کرده اند.

برخی از واکنش‌های اخیر در ایالات متحده از سوی تام ایمر، نماینده پروکریپت ایالات متحده صورت گرفته است، که اخیراً قوانین ایالتی ضد نظارت CBDC را برای محافظت از حریم خصوصی اقتصادی شهروندان ایالات متحده در برابر اقدامات فدرال رزرو معرفی کرده است.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا