اخبار ارز دیجیتال

وزارت دادگستری ایالات متحده دو مرد را به هک Mt Gox متهم کرد

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وزارت دادگستری مدعی است که الکسی بیلیوچنکو و الکساندر وارنر کنترل سرورهای Mt. Gox را در دست گرفته و 647000 بیت کوین را از صرافی به سرقت برده اند.

وزارت دادگستری ایالات متحده کیفرخواستی را علیه دو مرد که متهم به هک کردن صرافی سابق بیت کوین (BTC) Mt. Gox به ارزش 400 میلیون دلار بودند، منتشر کرد. بر اساس این اعلامیه، الکسی بیلیوچنکو 43 ساله و الکساندر ورنر 29 ساله مظنون به توطئه برای هک سرورهای صرافی و شستشوی 647000 بیت کوین دزدیده شده از کوه Gox هستند.

بیلیوچنکو همچنین متهم به توطئه برای راه اندازی صرافی BTC-e است که در سال 2017 به دلیل اتهامات پولشویی تعطیل شد.

دادستان ها ادعا می کنند که این هک در یک دوره بیش از یک ساله، از سپتامبر 2011 تا حداقل می 2014 انجام شده است. در طول این مدت، این دو ظاهراً سرورهای Mt Gox را در ژاپن کنترل می کردند. سپس به ارسال بیت کوین برای خود از کوهستان ادامه دادند.

پس از به دست آوردن این بیت کوین ها، مردان سعی کردند آنها را از طریق صرافی دیگری که کنترل می کردند بفروشند. برای تسهیل این فروش ها، این دو با یک شرکت کارگزاری بیت کوین در نیویورک وارد یک معامله کلاهبرداری شدند. این کارگزاری بیت کوین دزدیده شده را از هکرها با انتقال سیمی به حساب های مختلف بانکی خارج از کشور خریداری کرد. خود بیت کوین در اختیار صرافی هکرها باقی ماند، اما به حساب کارگزاری آنجا واریز شد.

در این اطلاعیه اشاره ای نشده است که آیا BTC-e صرافی مورد استفاده برای تراکنش تقلبی است یا خیر، در عوض به صرافی مورد استفاده به عنوان “Exchange-1” اشاره شده است. دادستان ها ادعا می کنند که این زوج حدود 6.6 میلیون دلار در این معامله دریافت کرده اند.

مربوط: ثبت نام بازپرداخت Mt Gox بسته می شود: مراحل بعدی هستند

Mt Gox یکی از اولین صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال است. این شرکت در مارس 2014 اعلام ورشکستگی کرد و ادعا کرد که هک آن را مجبور به ورشکستگی کرده است.

BTC-e از سال 2011 تا 2017 فعالیت می کرد. در سال 2017، FBI برخی از ارزهای رمزنگاری شده خود را منحل کرد و این وجوه را به عنوان پولشویی عنوان کرد. الکساندر وینیک، بنیانگذار BTC-e در حال حاضر به دلیل ارتباطش با صرافی در زندان است. در ماه مه، وکلای وینیک تلاش کردند تا او را به عنوان بخشی از تبادل زندانیان با فدراسیون روسیه آزاد کنند.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا