اخبار ارز دیجیتال

مجلس نمایندگان ایالات متحده همه چت ربات ها را به جز ChatGPT Plus ممنوع می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این ممنوعیت کمتر از یک هفته پس از پیشنهاد مجلس نمایندگان برای ایجاد کمیته هوش مصنوعی فدرال صورت گرفت.

مجلس نمایندگان ایالات متحده اخیراً قانون جدیدی را تصویب کرده است که استفاده از مدل‌های زبانی هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ توسط قانونگذاران را ممنوع می‌کند، به استثنای سرویس ChatGPT Plus OpenAI.

بر اساس اطلاعیه ای که توسط کاترین اسپیندل، مدیر اجرایی مجلس ایالات متحده ارسال شده است، استفاده از چت بات ها به دلایل امنیتی محدود شده است.

“دفاتر داخلی که از چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT استفاده می کنند فقط مجاز به استفاده از نسخه ChatGPT Plus محصول هستند. نسخه پلاس محصول دارای ویژگی های مهم حریم خصوصی است که برای محافظت از داده های مجلس ضروری است. داخلی است.”

این یادداشت می افزاید: “در حال حاضر، هیچ نسخه دیگری از ChatGPT یا دیگر نرم افزارهای مدل زبان بزرگ مجاز برای استفاده در مجلس نمایندگان وجود ندارد.”

این سند همچنین شامل مقرراتی است که استفاده از نرم‌افزار توسط اعضای کنگره را به «فقط تحقیق و ارزیابی» محدود می‌کند و ورود ChatGPT به «جریان‌های کاری عادی» را ممنوع می‌کند.

محدودیت‌های دیگر شامل محدودیت در اشتراک‌گذاری داده‌های حساس به‌عنوان پیام‌ها و الزام به استفاده از ChatGPT Plus با فعال بودن تمام تنظیمات حریم خصوصی است.

مشخص نیست که سند به چه ویژگی‌های حریم خصوصی اشاره می‌کند، زیرا OpenAI مزایای مربوط به حریم خصوصی را منحصر به سرویس پلاس فهرست نمی‌کند.

طبق گفته OpenAI، سرویس ChatGPT Plus دسترسی کلی به مدل‌ها در ساعات اوج مصرف، پاسخ‌های سریع‌تر به پرس و جو و دسترسی اولویت‌دار به ویژگی‌های جدید را فراهم می‌کند. هیچ ویژگی دیگری برای حفظ حریم خصوصی ذکر نشده است.

در ماه آوریل، این شرکت گزینه ای را برای کاربران ChatGPT و ChatGPT Plus اضافه کرد تا تاریخچه و حساب های چت را حذف کنند، اما اطلاعات حذف شده از این طریق به مدت ۳۰ روز در سرورهای ChatGPT باقی می ماند.

طبق یک پست وبلاگ آوریل، OpenAI قصد دارد یک سرویس اشتراک تجاری ChatGPT را با قابلیت های کنترل داده اضافی راه اندازی کند. هنوز اطلاعاتی در مورد تفاوت این سرویس با ChatGPT Plus وجود ندارد.

قوانین جدید مجلس، پس از تصویب، مستقیماً برای اعضای مجلس نمایندگان اعمال می شود، اما نمایندگان ایالات متحده تد لیو، کن باک و آنا اشو اخیرا کمیته هوش مصنوعی فدرال را برای ارائه مقررات به کنگره ایجاد کردند. نظارت را فراهم خواهد کرد. کل صنعت هوش مصنوعی ایالات متحدهنویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا