اخبار ارز دیجیتال

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ۳۱۴۰۰۰ دلار از هک Bitfinex 2016 را بازیابی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این وجوه توسط گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده ضبط شد. تلاش ها برای بازیابی وجوه باقی مانده ادامه دارد.

صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex در ۶ جولای اعلام کرد که ۳۱۲۲۱۹.۷۱ دلار پول نقد و ۶.۹۱۷ دلار بیت کوین کش (BCH) از وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) دریافت کرده است. این توقیف با همکاری گمرک و حفاظت مرزی آمریکا انجام شد. به گفته کارکنان Bitfinex:

“این بخشی از تلاش‌های مداوم Bitfinex برای همکاری با مجری قانون و سایر آژانس‌های تحقیقاتی برای بازیابی دارایی‌های به سرقت رفته از صرافی در آگوست ۲۰۱۶ است. با پیگرد قانونی افراد درگیر در نقض امنیت Bitfinex و توقیف وجوه مربوطه ادامه می‌یابد. ، همراه با سرقت ”

این دارایی به صورت روزانه به قربانیان هک Bitfinex 2016 بازگردانده می شود. مدت کوتاهی پس از نقض امنیتی، Bitfinex توکن‌های حق بازیابی (RRT) را با ارزش اسمی ۱ دلار منتشر کرد. در حال حاضر ۳۰ میلیون RRT در گردش است. پس از بازخرید RRT در دارایی های بازیابی شده، مابقی به دارندگان توکن توکن بومی Bitfinex، Unus Sed Leo (Leo) پرداخت می شود.

در سال ۲۰۱۶، Bitfinex دچار یک نقض امنیتی شد که منجر به ناپدید شدن ۱۱۹,۵۷۶ بیت کوین (BTC) از مشتریانش شد که ارزش آن حدود ۷۰ میلیون دلار در آن زمان و حدود ۳.۷ میلیارد دلار امروز بود. در ۸ فوریه ۲۰۲۲، وزارت دادگستری ایالات متحده دو نفر به نام های ایلیا لیختنشتاین و همسرش هدر مورگان را به ظن توطئه برای پولشویی ارزهای دیجیتال مرتبط با هک دستگیر کرد. ماموران ویژه پس از آن توانستند بیش از ۹۴۰۰۰ بیت دزدیده شده از مورگان و لیختن اشتاین را کشف کنند زیرا حکم جستجو به آنها اجازه دسترسی به فایل های حاوی کلیدهای خصوصی کیف پول های متعلق به مزرعه برنج مورگان و لیختن اشتاین را می داد. تلاش برای جمع آوری وجوه همچنان ادامه دارد.

مجله: گزارش‌های مربوط به هک‌های Crypto Exchange 2011-2020

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا