🚨 اخبار ارز دیجیتال

تعطیلی دولت ایالات متحده در راه است – ۵ نکته در مورد بیت کوین در این هفته

بیت کوین این هفته با افزایش به ۲۶۰۰۰ دلار آغاز می شود – آیا قدرت قیمت بیت کوین می تواند بر «تقاطع مرگ» هفتگی با فروشندگان غلبه کند؟

بیت کوین (BTC) هفته آخر ماه سپتامبر را با آزمایش مجدد ۲۶۰۰۰ دلار در میان یک محدوده سرسخت آغاز می کند.

بسته شدن چشمگیر هفته، نقطه اوج ماه بی‌نظیر قیمت بیت‌کوین است.

پس از یک هفته شلوغ از رویدادهای کلان اقتصادی، بیت کوین تا قبل از پایان سپتامبر باید بر چیزهای زیادی برای غلبه بر آن غلبه کند. آمار تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم در ۲۸ سپتامبر منتشر خواهد شد و به دنبال آن داده های هزینه مصرف شخصی (PCE) در روز بعد منتشر خواهد شد.

اما نکته قابل توجه احتمالاً در قالب سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یک هفته پس از انتخاب وی برای حفظ نرخ های بهره ایالات متحده در سطوح بالای فعلی آنها خواهد بود.

تورم همچنان موضوع اصلی در سه ماهه چهارم است و بیت کوین همچنان فاقد جهت است و هر هفته بدون روند صعودی یا نزولی مشخص می گذرد.

آیا این هفته متفاوت خواهد بود؟ شمارش معکوس برای تسویه حساب ماهانه آغاز شده است.

“صلیب مرگ” در نمودار هفتگی قیمت BTC نمایش داده می شود

عملکرد قیمت BTC در آخر هفته ثابت بود، اما پس از بسته شدن هفته در ۲۴ سپتامبر بدتر شد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که BTC/USD به ۲۶۰۰۰ دلار کاهش یافته است و این سطح همچنان در زمان نوشتن مقاله قبل از افتتاح اولین هفته وال استریت به عنوان پشتیبانی باقی می‌ماند.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

با تمرکز بر وضعیت صرافی ها، مفسران خاطرنشان کردند که انحلال در هر دو موقعیت بلند و کوتاه BTC رخ می دهد.

بیت کوین نزدیک به پایین ترین سطح دو هفته اخیر خود باقی مانده است و تحلیلگران محتاط را بر آن داشته تا در مورد تحولات بیشتر بحث کنند.

تاجر و تحلیلگر محبوب Recto Capital به پیگیری این حرکت ادامه داد، که به گفته او می تواند تکرار حرکات قبلی قیمت بیت کوین باشد. او در آخر هفته استدلال کرد که سال ۲۰۲۳ ممکن است شبیه سال ۲۰۱۹ یا چرخه قبلی شود.

وی گفت: بیت کوین می تواند همان فراکتال نزولی سال ۲۰۱۹ را دنبال کند و در این محدوده کلان سقوط کند. پیشنهاد شد جدول مقایسه نیز گنجانده شده است.

که در بحث بعدی در X، Rekt Capital یک هدف نزولی بالقوه برای فراکتال نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار تعیین کرده است.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

در همین حال، کیت آلن، یکی از بنیانگذاران منابع نظارتی، شاخص‌های مواد، به اصطلاح «صلیب‌های مرگ» را در یک بازه زمانی هفتگی نظارت کرد.

در اینجا، میانگین متحرک ساده ۲۱ هفته ای (SMA) پایین تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته ای در حال افزایش است. این پدیده ضعف نسبی روند اخیر قیمت ها را برجسته می کند.

آلن نموداری را آپلود کرد که یک هشدار منفی از ابزار قیمت اختصاصی Material Indicators نشان می‌داد و اضافه کرد که اگر BTC/USD دوباره ۲۶۵۰۰ دلار به دست آورد، این اخطار باطل می‌شود.

معامله‌گر و تحلیلگر Credible Crypto خوشبین‌تر است و معتقد است زمانی که بازار دوباره تعادل پیدا کند، به ۲۷۰۰۰ دلار باز خواهد گشت.

او گفت: «ما شاهد انباشت واضح و قابل رویت در میدان سبز بوده ایم. نظر داد نمودار بر اساس تجزیه و تحلیل آخر هفته.

“به نظر می رسد این فشار اخیر به سمت پایین یک دستکاری به سمت پایین (مربع قرمز) قبل از گسترش به سمت بالا باشد. ۲۷۰۰۰ تماس دریافت شده است.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Credible Crypto/X

ماندن به وضعیت “سبز” در سپتامبر ۲۰۲۳

علیرغم افت یک شبه، بیت کوین در تمام ماه سپتامبر در سیاهی باقی ماند، یک شاهکار نادر از نظر استانداردهای تاریخی.

طبق آخرین داده های زنده از منبع نظارتی CoinGlass، بیت کوین/دلار آمریکا از ابتدای ماه ۰.۸ درصد افزایش یافته است.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش).منبع: Coinglass

اگرچه این در مقایسه با نوسانی که معمولاً در این جفت مشاهده می‌شود، اندک به نظر می‌رسد، سپتامبر معمولاً یک حرکت نزولی به سمت صعودی قابل‌توجهی نسبت به آنچه که به طور سنتی در ماه اکتبر مشاهده می‌شود، خبر می‌دهد.

بنابراین، سال ۲۰۲۳ همچنان در مسیر قوی ترین عملکرد بیت کوین در سپتامبر در هفت سال گذشته قرار دارد.

اکتبر در میان هدلرها به طور غیررسمی به عنوان “Uptober” شناخته می شود زیرا همزمان با افزایش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال گسترده تر بود، اما در حال حاضر خبرساز شده است.

مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight، گفت که اوایل ماه آینده نیروی محرکه ارزش بازار کریپتو برای شکستن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (EMA) است.

او می‌گوید: «سرمایه بازار کریپتو در حال مبارزه با مقاومت در میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته‌ای در اینجا است. گفت اواخر هفته گذشته مشترک X داشتم.

“من فکر می کنم زمان زیادی است که ما از آن پیشی بگیریم. پس از تایید قراردادهای آتی ETF اتریوم و شروع صعود، احتمالاً یک یا دو هفته طول می کشد.”

نمودار مشروح ارزش بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Michael van de Poppe/X

EMA 200 هفته ای بیت کوین همچنان به عنوان پشتیبان عمل می کند و در حال حاضر ۲۵۷۰۰ دلار است.

داده های PCE، سرفصل هفته کلان فدرال رزرو پاول

اگر رویدادهای کلان اقتصادی هفته گذشته برای ایجاد نوسانات قابل توجه در بیت کوین و بازار ارز دیجیتال به طور کلی کافی نبود، شاید انتخاب پایان ماه تأثیر مطلوبی داشته باشد.

اعداد اصلاح شده تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده بعداً در ۲۸ سپتامبر و پیش از اظهار نظر پنج سخنران دیگر، از جمله جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و لیزا کوک، فرماندار، منتشر خواهد شد. مثل همیشه، بازارها به زبانی که آقای پاول برای تعیین اینکه سیاست اقتصادی آینده چه خواهد بود، توجه ویژه ای خواهند داشت. شاید شروع کنم به بازی کردن

داده های PCE روز بعد منتشر می شود و به عنوان یکی از اقدامات ترجیحی فدرال رزرو برای سنجش روند تورم شناخته می شود.

تفسیر مالی The Kobeissi Letter در چشم انداز X خود خلاصه می کند: “این یک هفته بسیار شلوغ بود که نوسانات به تازگی بازگشته است.”

بر اساس داده‌های ابزار FedWatch گروه CME، پیش از داده‌ها و سخنرانان فدرال رزرو، بازارها با احتمال ۷۵ درصد قیمت‌گذاری می‌کنند که نرخ بهره در نشست بعدی در ماه نوامبر در سطح فعلی باقی بماند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرومنبع: CME Group

در همین حال، آنچه در پیش است، تهدید تعطیلی جدید دولت ایالات متحده به دلیل اختلافات بودجه است. جو کالاسال، وکیل مدافع تجاری طرفدار بیت کوین، گفت که سیاستمداران تا دوم اکتبر فرصت دارند تا این موضوع را حل کنند.

تجزیه و تحلیل کاهش موجودی مبادله BTC را رد می کند

یک تحلیلگر قدیمی استدلال می کند که بیت کوین موجود برای خرید در صرافی ها ممکن است نزدیک به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ باشد، اما این دلیلی برای جشن گرفتن یا صعودی بودن نیست.

ویلی وو، بنیانگذار پلتفرم آمار Woobull، گفت که ماهیت “مصنوعی” موجودی BTC صرافی ها به این معنی است که کاهش موجودی BTC طی چندین سال نشان دهنده نقدینگی یا کمبود عرضه BTC نیست.

او گفت: “اگر ما موجودی BTC را در صرافی ها خریداری کنیم، آیا قیمت کاهش می یابد؟ نه! این یک تصور اشتباه است.” گفت موضوع آخر هفته X مشترک دارد.

این اتفاق در تمام طول دوره نزولی سال ۲۰۲۲ رخ داد. چون بیت کوین مصنوعی از طریق بازار آتی به موجودی‌ها اضافه شد، شوک عرضه‌ای نداشت. وقتی بازار آتی ضعیف شد، بازار به کف رسید.

نمودار مشروح موجودی بیت کوین صرافی. منبع: Willy Wu/X

وو ادعا کرد که تصویب یک صندوق قابل معامله در مبادلات قیمت بیت کوین (ETF) در ایالات متحده تا حدودی می تواند مشکل را “اصلاح کند”.

او اضافه کرد که در اوایل سال ۲۰۲۲، قبل از اینکه بیت کوین/دلار آمریکا در ماه نوامبر به پایین ترین سطح دو ساله خود یعنی ۱۵۶۰۰ دلار برسد، معاملات آتی موضوعی بود که دیدگاه او را نسبت به بازار مخدوش کرد.

او اذعان کرد: “من در اوایل سال ۲۰۲۲ به بازار صعودی نگاه می‌کردم، جریان‌های زنجیره‌ای (نقطه‌ای) را صعودی می‌دانستم، در حالی که لویاتان تاثیر معاملات آتی خلاف این را می‌گفت.

بیت کوین در سال ۲۰۲۰ موازی های “جذاب کننده” ارائه می دهد

صرف‌نظر از عملکرد قیمت بیت‌کوین در کوتاه‌مدت، برخی از آن‌ها به طور کلی در مورد سلامت کلی بیت‌کوین در سال جاری صعودی هستند.

مطالب مرتبط: دارندگان بیت کوین کوتاه مدت با ضررهای تقریباً ۱۰۰ درصدی “هراس” می کنند.

در میان آنها یک معامله گر و تحلیلگر معروف به نام Mustache است که در حال حاضر معتقد است سطوح فعلی می تواند آخرین فرصت برای “خرید افت” BTC در سال ۲۰۲۳ باشد. وجود دارد.

موستاش با آپلود نموداری که وضعیت فعلی را با سال ۲۰۲۰ مقایسه می کند، به شباهت های “جالب” در شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) اشاره کرد.

او سپس به برگزاری EMA 200 هفته ای به عنوان پشتیبانی معنا داد.

او می گوید: نود و پنج درصد منتظرند که کاهش قیمت اتفاق نیفتد. من نوشته ام بخشی از تفسیر همراه، نمودار دیگری را نشان می دهد که بیت کوین/دلار آمریکا را در ساختار “مگافون” در حال گسترش قرار می دهد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: mustache/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا