اخبار ارز دیجیتال

شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده از کنگره می خواهد تا در مورد رمزارزها اقدام کند

به گفته FSOC، مشکلات FTX منجر به “افت شدید قیمت بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده” شد، اما “تأثیر محدودی بر سیستم مالی گسترده تر ایالات متحده داشت.”

مقامات شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده (FSOC) توصیه کرده اند که قانونگذاران ایالات متحده قانونی را با هدف رسیدگی به شکاف های نظارتی برای فعالیت های مرتبط با رمزنگاری تصویب کنند.

در گزارش سالانه خود که در 16 دسامبر منتشر شد، FSOC به اعضای کنگره توصیه کرد قانونی را تصویب کنند که «قدرت قانون‌گذاری واضحی را به تنظیم‌کننده‌های مالی فدرال می‌دهد تا بازارهای دارایی‌های کریپتو را شناسایی کنند.» او خاطرنشان کرد که توکن‌هایی که قبلاً به عنوان اوراق بهادار شناسایی شده‌اند معاف خواهند بود. . این شورا همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده فاقد یک چارچوب نظارتی جامع است، به ویژه چارچوبی که به دیده شدن و نظارت بر شرکت های استیبل کوین و ارزهای دیجیتال می پردازد.

FSOC به کاهش اخیر در صرافی ارزهای دیجیتال FTX به عنوان بخشی از پیشینه زمانی که اقدام در مورد دارایی های دیجیتال را توصیه می کند، اشاره کرد. به گفته این شورا، مشکل FTX “باعث کاهش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده” شد، اما “تأثیر محدودی بر سیستم مالی گسترده تر ایالات متحده داشت.”

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در گزارشی از FSOC گفت: «ریسک ناشی از این بازار سوداگرانه، بی ثبات و عمدتاً ناسازگار، سرمایه گذاران را در معرض خطر قرار می دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که واسطه‌ها و صادرکنندگان توکن‌های ارزهای دیجیتال را رعایت کنیم. ما می‌توانیم آن را ببینیم، اما برای جلوگیری از این احتمال باید هوشیار باشیم.»

مربوط: رئیس کمیته بانکداری سنا به دنبال هماهنگی با وزارت خزانه داری در مورد ارزهای دیجیتال است

گزارش سالانه درخواست‌های قانونی FSOC را در ماه اکتبر، زمانی که شورا پس از دستور اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال، لایحه را منتشر کرد، تکرار می‌کند. در زمان صدور، هر دو SEC و کمیسیون معاملات آتی کالا ادعا کردند که آژانس های مربوطه آنها طرفدار ایفای نقش رهبری در تنظیم دارایی های دیجیتال در ایالات متحده هستند. از مجلس

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا