اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو ایالات متحده “گروه ویژه FTX” را برای ردیابی وجوه سرقت شده کاربران تشکیل می دهد

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت که دفتر او “شور ساعت” برای پاسخ به انفجار FTX کار می کند.

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) گروه ویژه FTX را برای “ردیابی و بازیابی” وجوه از دست رفته مشتریان و رسیدگی به تحقیقات و پیگرد قانونی مربوط به فروپاشی صرافی تشکیل داده است.

این اعلامیه از طریق بیانیه ای از سوی دادستان ایالات متحده، دامیان ویلیامز، دادستان فدرال برای پرونده FTX مربوط به موسس سام بنکمن-فرید، اعلام شد.

اتهامات علیه بانکمن-فرید از دفتر وکالت منهتن شامل کلاهبرداری با سیم و اوراق بهادار، تبانی در سیم و کلاهبرداری اوراق بهادار، پولشویی و تخلفات مالی کمپین است.

ویلیامز در بیانیه ای گفت: «منطقه جنوبی نیویورک شبانه روز برای پاسخ به انفجار FTX کار می کند.

“این لحظه ای است که همه در آن شرکت می کنند.”

“تا زمانی که عدالت برقرار شود، من یک کارگروه SDNY FTX راه اندازی می کنم تا اطمینان حاصل کنم که این کار فوری ادامه دارد و از تمام منابع و تخصص SDNY استفاده می کند.”

به گفته SDNY، تیم کارگروه متشکل از دادستان‌های ارشد تقلب در اوراق بهادار و کالا، فساد عمومی، پولشویی، و واحد بنگاه‌های جنایی بین‌المللی، “مسائل مربوط به فروپاشی FTX را بررسی و پیگرد خواهد کرد.” .

او افزود که در این بین، از “مصادره دارایی ها و قابلیت های سایبری” این شرکت برای “ردیابی و بازیابی” میلیاردها دلار سرمایه از دست رفته مشتریان استفاده خواهد شد.

تلاش مشابهی در حال حاضر توسط تیم مدیریت جدید FTX در حال انجام است، که در ماه دسامبر شرکت مشاوره مالی AlixPartners را برای انجام یک “تعقیب دارایی” در مورد دارایی های دیجیتال از دست رفته FTX استخدام کرد.

مربوط: سام بنکمن-فرید در دادگاه فدرال نسبت به همه اتهامات خود بیگناه است

دفتر دادستانی فدرال در منهتن برای اولین بار تحقیقاتی را در مورد سقوط FTX بلافاصله پس از اعلام ورشکستگی این شرکت در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ آغاز کرد.

طبق وب‌سایت آن، دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک به پیگیری پرونده‌های مربوط به نقض قوانین فدرال معروف است و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مجرمانه را «حتی زمانی که در دوردست‌ها اتفاق می‌افتد» بررسی می‌کند.

FTX و مدیران کلیدی، از جمله Bankman-Fried، یکی از بنیانگذاران، گری وانگ، و مدیر عامل سابق Alameda Research، Caroline Ellison، گفته اند که از سپتامبر ۲۰۲۱، تصور می شود که بسیاری از جنایات مشکوک خارج از باهاما انجام شده است. فعال بوده است. که در

در ۳ ژانویه، Bankman-Fried نسبت به هر هشت اتهام جنایی مرتبط با انفجار FTX «بی گناه» اعتراف کرد. اگر بنیانگذار FTX مجرم شناخته شود، مجموعاً با ۱۱۵ سال زندان مواجه خواهد شد.

ماه گذشته، وانگ و الیسون به اتهامات کلاهبرداری فدرال مربوط به نقش خود در فروپاشی صرافی FTX اعتراف کردند.

نویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا