اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو آمریکا می گوید استیبل کوین ها می توانند “منبع بی ثباتی مالی” باشند

این گزارش استیبل‌کوین‌ها را با صندوق‌های بازار پول مقایسه می‌کند و در نهایت به این نتیجه می‌رسد که آنها دارای اشکالات مشابهی هستند.

بانک های فدرال رزرو بوستون و نیویورک گزارشی از کارکنان خود را در 26 سپتامبر منتشر کردند که در آن استیبل کوین هایی مانند USDT و USDC را با وجوه بازار پول مقایسه کردند. یافته‌های کلیدی این گزارش شامل مشاهده این است که استیبل کوین‌ها و صندوق‌های بازار پول از الگوهای مشابهی در اجرا پیروی می‌کنند، و اینکه استیبل کوین‌ها می‌توانند بی‌ثباتی را در سیستم مالی گسترده‌تر ایجاد کنند.

این گزارش با عنوان “پرواز و پرواز به سمت ایمنی: آیا استیبل کوین ها صندوق جدید بازار پول هستند؟” این شامل مقایسه ای جامع از رفتار سرمایه گذار در طول اجرای استیبل کوین در سال های 2022 و 2023 و رفتار سرمایه گذار در طول اجرای صندوق های بازار پول در سال 2008 و 2020 است.

به گزارش این نشریه:

یافته‌های ما نشان می‌دهد که استیبل کوین‌ها در طول دوره‌های اختلال گسترده یا رویدادهای استرس‌زای خاص در بازارهای کریپتو آسیب‌پذیر هستند. افزایش ارتباطات متقابل با بازارهای مالی عمده، مانند بازارهای تامین مالی، می‌تواند منبع بی‌ثباتی مالی برای سیستم مالی گسترده‌تر باشد.

محققان همچنین خاطرنشان می‌کنند که به نظر می‌رسد استیبل کوین‌ها دارای یک استاندارد «سرقت به سر قیمت» مجزای 0.99 دلار هستند که در زیر آن بازخریدها تسریع می‌یابد، به این معنی که سرمایه‌گذاران فرار می‌کنند و سرمایه‌گذاری‌های باقی مانده آن‌ها اشاره شده است که خانه‌ها ممکن است باعث فروپاشی دارایی‌ها شوند.

نقطه سربه سر یک صندوق بازار پول زمانی اتفاق می افتد که ارزش خالص دارایی صندوق به زیر 1 دلار برسد. این می تواند باعث شود ارزش سهام یک سرمایه گذار به کمتر از ارزش بازار برسد و باعث شود سرمایه گذار به دنبال ایمنی در جای دیگری باشد.

اعتبار تصویر: آنادو و همکاران، 2023

همانطور که اخیراً کوین تلگراف گزارش داده است، بانک مرکزی ایتالیا نیز عوامل موثر را شناسایی کرده و اقداماتی را برای جلوگیری از اجرای استیبل کوین ها انجام می دهد. در بیانیه اخیر، مقامات بانکی ایتالیا از سقوط Terra Luna در سال 2022 به عنوان نمونه ای از استیبل کوین ها نام بردند که «اثبات می کند که اصلاً پایدار نیستند».

بر اساس این گزارش، ایتالیا همچنین از قانونگذاران جهانی خواسته است تا یک نهاد نظارتی بین المللی برای کنترل ارزهای مجازی، استیبل کوین ها و فناوری های مرتبط ایجاد کنند.

مربوط: مدیر عامل JPMorgan در مورد نظارت بیش از حد، “شرایط برای بانک ها حتی بدتر می شود”.

نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا