🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایالات متحده محدودیت های صادرات تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی را به چین گسترش می دهد

مقررات صادراتی توسعه یافته برای تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی شامل استانداردهای عملکرد جدید، الزامات مجوز گسترش یافته و الزامات اطلاع رسانی است.

در ۱۷ اکتبر، دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده (BIS) اطلاعیه ای را برای گسترش محدودیت های موجود در صادرات تراشه های هوش مصنوعی (AI) به چین اعلام کرد.

BIS می‌گوید قوانین جدید اعلام‌شده قواعد معرفی‌شده در اکتبر ۲۰۲۲ را «تقویت» می‌کند و توانایی چین را برای «خرید و تولید تراشه‌های رده بالا که برای مزیت نظامی مهم هستند» محدود می‌کند.

Alan F. Estevez، معاون وزیر بازرگانی در بخش صنعت و امنیت، در مورد مقررات جدید اظهار داشت:

«کنترل‌های صادراتی ابزار قدرتمند امنیت ملی هستند و به‌روزرسانی‌هایی که امروز اعلام شد منعکس‌کننده ارزیابی مستمر ما از نگرانی‌های امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده ناشی از همجوشی نظامی-غیرنظامی و مدرن‌سازی نظامی چین است.

یکی از قوانین به روز شده شامل «آستانه های عملکرد» جدید برای تراشه هایی است که می توانند از ایالات متحده صادر شوند.

تا پیش از این، تراشه‌های با بالاترین کارایی از شرکت‌های بزرگی مانند Nvidia و AMD عمدتاً مشمول قوانین صادراتی بودند و شرکت‌ها همچنان می‌توانستند مدل‌های دیگری مانند A800 و H800 انویدیا را به چین صادر کنند.

با این حال، قوانین به روز شده به این معنی است که تراشه های A800 و H800 نیز از صادرات به چین منع خواهند شد.چین به همراه تایوان و ایالات متحده یکی از بزرگترین بازارهای انویدیا است

قوانین همچنین هنگام صادرات «چاپ های اضافی خاص» که اندکی کمتر از آستانه عملکرد هستند، باید اطلاع رسانی شود، پس از آن دولت تصمیم خواهد گرفت که آیا تجارت می تواند ادامه یابد یا خیر.

علاوه بر این محدودیت، دولت آمریکا اعلام کرده است که معافیت جدیدی برای صدور تراشه های مصرفی در نظر خواهد گرفت.

مربوط: شهردار نیویورک طرحی را برای استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی در دولت محلی اعلام کرد

علاوه بر استانداردهای عملکرد جدید، BIS همچنین چارچوبی را برای جلوگیری از دور زدن قوانین منتشر کرد.

اینها شامل ایجاد الزامات مجوز جهانی برای صادرات تراشه های تنظیم شده به کشورهای تحریم شده توسط ایالات متحده، ایجاد پرچم های قرمز جدید برای کمک به شناسایی تراشه های تنظیم شده، و ایجاد الزامات اعلان برای صادرات تراشه های بازی پیشرفته است؛ این شامل درخواست برای اظهار نظر عمومی در مورد یک انواع موضوعات مرتبط

دولت همچنین قصد دارد صادرات تجهیزات تولیدی و مواد مورد استفاده در ساخت تراشه های گران قیمت را محدود کند.

طبق این اطلاعیه، این قانون از ۱۶ نوامبر ۲۰۲۳ اجرایی می شود و پس از آن یک دوره ۶۰ روزه برای اظهار نظر عمومی در مورد این قانون وجود خواهد داشت.

این به‌روزرسانی الزامات صادراتی پس از آن منتشر شد که شرکت فناوری چینی بایدو نسخه ۴.۰ چت ربات هوش مصنوعی Ernie را منتشر کرد، که ادعا می‌کند معادل ChatGPT OpenAI است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا