🚨 اخبار ارز دیجیتال

وزارت دادگستری ایالات متحده با طرح Bittrex ورشکستگی برای پرداخت به مشتریان قبل از پرداخت جریمه مخالف است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Bittrex به دلیل نقض تحریم ها ۲۹ میلیون دلار جریمه بدهکار است و همچنان ممکن است در شکایتی که توسط SEC ارائه شده است با جریمه روبرو شود.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) پیشنهاد پلتفرم تجارت ارزهای دیجیتال ورشکسته Bittrex را به چالش کشیده است که به مشتریان اجازه می دهد ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات را برداشت کنند. دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) بزرگترین طلبکار Bittrex است، اما مطالبات آن تحت پیشنهاد Bittrex تابع خواهد بود.

Bittrex در ماه اکتبر توسط OFAC و شبکه اجرای جرایم مالی خزانه داری (FinCEN) به دلیل نقض تحریم ها به دلیل اجازه داد و ستد تجاری به افراد مستقر در کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ مورد ضربه قرار گرفت. مقامات ۲۴ دلار جریمه کردند. به ترتیب ۱ و ۲۹ میلیون دلار.

یکی از سخنگویان Bittrex در آن زمان به Cointelegraph گفت که صرافی از حل و فصل شکایت “خوشحال” است. با پرداخت ۲۴ میلیون دلار جریمه به FinCEN و دریافت وام ۵ میلیون دلاری از FinCEN موافقت کرد، در حالی که OFAC 24 میلیون دلار به Bittrex وام داد که همچنان بزرگترین بدهی Bittrex است.

موارد مرتبط: تعطیلی Bittrex و اقدامات SEC در ایالات متحده – مدیر عامل Bittrex Global در Consensus 2023

مشکل پلتفرم کریپتو به همین جا ختم نشد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه آوریل از Bittrex به دلیل تجارت اوراق بهادار ثبت نشده خود شکایت کرد و این شکایت همچنین می تواند منجر به جریمه شود. در ماه مه، Bittrex در دادگاه ورشکستگی دلاور اعلام ورشکستگی کرد. طی چند روز پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، Bittrex طرحی را برای تکمیل مشتریان خود پیشنهاد کرد.

در پرونده ای در ۷ ژوئن، وزارت دادگستری استدلال کرد که پیشنهاد Bittrex استانداردهایی را به درستی اعمال می کند که به برخی از طلبکاران اجازه می دهد قبل از دیگران پرداخت کنند. در سند تشکیل پرونده آمده بود:

از نظر انصاف و بی طرفی، اگر بدهی های OFAC و FinCEN را نتوان به طور کامل از طریق راستی آزمایی پرداخت کرد، ایالات متحده باید این فرصت را داشته باشد که ثابت کند دارایی های ارز دیجیتال متعلق به بدهکاران است و می تواند از مشتریان بازیابی شود.

وزارت دادگستری همچنین در مورد اینکه ادعای Bittrex زودهنگام بود، اعتراض کرد زیرا ورشکستگی Bittrex هنوز توسط دادگاه تأیید نشده است. جلسه ورشکستگی در ۱۴ ژوئن برگزار می شود.

مجله: کشورهای سرکش از تحریم ها فرار می کنند، اما آیا ارزهای دیجیتال اشتباه می کنند؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا