اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل کایکو: سرکوب ایالات متحده، «مرکز ثقل» کریپتو را به هنگ کنگ سوق می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیر عامل Kaiko، Ambul Subiran گفت رویکرد دوستانه هنگ کنگ می تواند هنگ کنگ را به “مرکز گرانش” برای تجارت و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

Amble of Kaiko، ارائه‌دهنده داده‌های بازار ارزهای دیجیتال در پاریس، می‌گوید: رویکرد بی‌رحمانه دولت ایالات متحده در قبال مقررات ارزهای دیجیتال می‌تواند در نهایت «مرکز ثقل» این صنعت را به هنگ کنگ منتقل کند.

ایالات متحده برای مدت طولانی در خط مقدم بخش کریپتو بوده است، اما از آنجایی که به نظر می رسد دولت مقرراتی را با رویکرد اجرایی اتخاذ می کند، تعداد کمی از شرکت ها، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران به زودی به جاهای دیگر سرازیر خواهند شد. حس فزاینده ای برای کار در این زمینه وجود دارد. یک محیط دوستانه تر

در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در اول آوریل، Soubiran پیشنهاد کرد که سرکوب اخیر ارزهای دیجیتال در ایالات متحده به طور ناخواسته به هدف هنگ کنگ برای تبدیل شدن به یک مرکز اصلی ارزهای دیجیتال کمک می کند.

اخیراً، ایالات متحده سخت‌گیرانه‌تر از همیشه در مورد ارزهای رمزپایه عمل کرده است و هنگ‌کنگ آنها را به شیوه‌ای مطلوب‌تر تنظیم می‌کند… واضح است که مرکز ثقل تجارت و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال به هنگ‌کنگ منتقل خواهد شد.»

او افزود: “ما می خواهیم جایی باشیم که مشتریان ما هستند.”

از زمانی که FTX در نوامبر سقوط کرد، دولت ایالات متحده به طور فزاینده ای علیه رمزارزها تهاجمی شده است – سناتورهایی مانند الیزابت وارن اخیراً گفتند که در حال ایجاد یک “ارتش ضد رمزنگاری” هستند. بله – هنگ کنگ در جهت مخالف است.

دولت هنگ‌کنگ در ابتدا در ژانویه برنامه‌های خود را برای تبدیل شدن به هاب با وضع مقررات تدریجی برای حمایت از شرکت‌های ارز دیجیتال و فین‌تک با کیفیت بالا در سال ۲۰۲۳ ترسیم کرد.

در حالی که این مقررات هنوز به طور کامل حل نشده است، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFA) در 20 فوریه اعلام کرد که یک رژیم مجوز کریپتو را با تمرکز بر ارائه حمایت از مصرف کننده بدون خفه کردن نوآوری معرفی می کند.

بر اساس یک سخنرانی در 20 مارس توسط کریستین هو، کمیسر خدمات مالی هنگ کنگ، تاکنون بیش از 80 شرکت مرتبط با رمزارز برای راه اندازی فروشگاه در آنجا ابراز علاقه کرده اند.

او همچنین گفت که 23 شرکت ارزهای دیجیتال به طور خاص قبلاً نشان داده اند که “در حال برنامه ریزی برای ایجاد حضور هستند.”

علاوه بر اخبار مثبت از منطقه اداری ویژه چین، بلومبرگ همچنین در 28 مارس گزارش داد که اداره پول هنگ کنگ و SFA جلسه مشترکی را در 28 آوریل برگزار خواهند کرد که در آن شرکت‌های ارزهای دیجیتال شراکت بانکی در این کشور ایجاد خواهند کرد. کمک به گره زدن

بانک‌های چینی از جمله بانک توسعه شانگهای پودونگ، بانک ارتباطات و بانک چین، گزارش‌ها ارائه خدمات بانکی به شرکت‌های ارزهای دیجیتال هنگ‌کنگ را آغاز کرده‌اند یا با شرکت‌های ارزهای دیجیتال تماس گرفته‌اند.

مربوط: صندوق هنگ کنگ برای جمع آوری 100 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در کریپتو

Soubiran همچنین در اواسط ماه مارس فاش کرد که خود Kaiko در حال بررسی انتقال مقر خود در آسیا اقیانوسیه از سنگاپور به هنگ کنگ است.

او در مصاحبه‌ای به بلومبرگ گفت: «آنچه می‌بینیم تأیید واضحی برای وضوح بیشتر در چارچوب نظارتی هنگ‌کنگ است. “

مربوط: آسیا اکسپرس: ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF به عنوان کراش بایننس ایالات متحده و چیننویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا