اخبار ارز دیجیتال

دادگاه ایالات متحده درخواست فدرال رزرو برای رد شکایت بانک کاستودیا را رد کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک دارایی دیجیتال Custodia در ژوئن 2022 از فدرال رزرو شکایت کرد و ادعا کرد که “تاخیر غیرقانونی” در پردازش برنامه های حساب اصلی.

پس از اینکه یک قاضی فدرال در وایومینگ درخواست اخراج فدرال رزرو و فدرال رزرو کانزاس سیتی را رد کرد، بانک کاستودیا در نبرد حقوقی خود با فدرال رزرو گامی رو به جلو برداشت.

بانک دارایی دیجیتال در ژوئن 2022 از فدرال رزرو شکایت کرد و ادعا کرد که “تاخیر غیرقانونی” در پردازش برنامه های حساب اصلی. در سال 2020، مورگان استنلی سابق و کیتلین لانگ، حامی اولیه بیت کوین، بانکی را برای ارائه خدمات حسابداری به شرکت‌های ارزهای دیجیتال و به عنوان پلی برای دلار آمریکا تأسیس کردند.

ناتان میلر، سخنگوی بانک کاستودیا در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت: “آخرین درخواست فدرال رزرو برای رد شکایت بانک کاستودیا دوباره رد شد. ما خوشحالیم که آن را اعلام کنیم.”

تصویری از دستور در مورد درخواست متهم برای رد شکایت اصلاحی.منبع: ناظر دادگاه

Custodia در اکتبر 2020 درخواستی برای حساب اصلی فدرال رزرو ارائه کرد. در صورت تایید، این بانک به شبکه FedWire، سیستم پرداخت فدرال رزرو که بیش از 196 میلیون تراکنش را در سال گذشته پردازش کرد، دسترسی خواهد داشت. در ژانویه 2023، فدرال رزرو درخواست عضویت بانک را با استناد به دخالت این بانک در بخش ارزهای دیجیتال رد کرد و اظهار داشت که “با عناصر مورد نیاز قانون در تضاد است.”

کاستودیا، که به عنوان “بانک بلاک چین” نیز شناخته می شود، یکی از اولین موسسات سپرده گذاری با هدف ویژه (SPDI) وایومینگ است. SPDI برای خدمت به مشاغلی ایجاد شد که به دلیل تجارت ارزهای دیجیتال قادر به ایمن سازی خدمات بانکی شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) نیستند. در ماه آوریل، ایالت وایومینگ از چارچوبی دفاع کرد که برخی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال را به عنوان بانک‌های دولتی صلاحیت می‌کند و از آنها می‌خواست در دعوای حقوقی بین بانک و فدرال رزرو مداخله کنند.

میلر گفت، فدرال رزرو پس از چندین دهه اعطای خودکار حساب های اصلی به بانک های رسمی، قانون فدرال را بازنویسی کرد تا به خود اختیارات ویژه ای بدهد که کنگره هرگز آن را تفسیر نکرد.

میلر گفت: «در تاریخ ایالات متحده هرگز فدرال رزرو از قدرت بیشتری برخوردار نبوده و همچنین نیازی به صلاحدید ندارد تا بانک هایی را که قبلاً مجوز معتبری از مقامات بانکی دولتی برای انتخاب دقیق گندم و کاه دارند مسدود کند.» او در ادامه افزود که Custodia پس از رد بیش از 150 متقاضی توسط دپارتمان بانکداری وایومینگ، به عنوان یک بانک مجوز دریافت کرد.

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن در یک DAO

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا