اخبار ارز دیجیتال

سازمان دیده بان مصرف کننده ایالات متحده، شرکت های رمزنگاری را در مورد تبلیغات دروغین بررسی می کند

کمیسیون تجارت فدرال در حال بررسی چندین شرکت رمزنگاری ناشناس برای کلاهبرداری احتمالی در تبلیغات دارایی های دیجیتال است.

چندین شرکت ارزهای دیجیتال با تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) به دلیل تبلیغات فریبنده یا گمراه کننده احتمالی مرتبط با ارزهای دیجیتال مواجه هستند.

بر اساس گزارش 6 دسامبر بلومبرگ، سخنگوی FTC، جولیانا گرونوالد، گفت که واچ داگ در حال بررسی “چندین شرکت برای کلاهبرداری احتمالی مربوط به دارایی های دیجیتال است.”

گرونوالد جزئیات بیشتری در مورد اینکه کدام شرکت ها هدف تحقیقات بوده اند یا چه چیزی باعث این تحقیقات شده است، ارائه نکرد.

با این حال، تبلیغات و تبلیغات فریبنده امسال به یک موضوع داغ در ایالات متحده تبدیل شده است.

در ماه اکتبر، کیم کارداشیان، ستاره تلویزیونی واقعیت، متهم شد که بدون فاش کردن اینکه 250000 دلار برای تبلیغ ارز دیجیتال اتریوم مکس (EMAX) دریافت کرده است، “پیشنهاد رسانه های اجتماعی” انجام داده است. کمیسیون تجارت (SEC) من را جریمه کرد.

در ماه نوامبر، تام بردی، مدافع NFL و استفن کری، گارد NBA، با تحقیقاتی از سوی تنظیم‌کننده‌های مالی در تگزاس در مورد تبلیغ صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX مواجه شدند. طبق گزارش‌ها، او در میان گروهی از افراد مشهور قرار داشت.

FTC یک آژانس مستقل ایالات متحده است که برای محافظت از مردم در برابر اقدامات تجاری متقلبانه یا ناعادلانه از طریق اجرای قانون، تحقیقات و آموزش ایجاد شده است.

در اوایل سال جاری، آنها هشداری درباره کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال ارسال کردند که از سه جزء اصلی استفاده می‌کرد: جعل، کد QR، و یک دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال که در آن به قربانی دستور انتقال پول داده شد.

آنها همچنین در گزارش 6 ژوئن خود فاش کردند که تقریباً نیمی از کلاهبرداری‌های مربوط به رمزارزها از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در سال 2021 سرچشمه می‌گیرند، با بیش از یک میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده توسط کلاهبرداران در طول سال.

Cointelegraph برای اظهار نظر با FTC تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: گفتن “این یک توصیه مالی نیست” شما را از زندان خارج نمی کند – وکیل رمزارز

در سطح جهانی، چندین ناظر مالی و آژانس های اجرایی نیز به طور فعال در تلاشند تا تبلیغات دروغین رمزنگاری را مهار کنند.

در ماه مارس، اداره استانداردهای تبلیغاتی مستقر در بریتانیا (ASA) یک اخطار اجرایی برای بیش از 50 شرکتی که ارزهای رمزنگاری شده را تبلیغ می‌کنند، صادر کرد و از آنها خواست تبلیغات خود را برای اطمینان از مطابقت با قوانین بررسی کنند.

در ماه آگوست، نهاد ناظر بر مصرف کنندگان در ایالات متحده، Truth in Advertising، 19 سلبریتی را به تبلیغ توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بدون افشای وابستگی خود به این پروژه متهم کرد.

رگولاتورهای مالی استرالیا به کل صنعت ارزهای دیجیتال در مورد تاکتیک های تبلیغاتی فریبنده هشدار داده اند.

در ماه اکتبر، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) یک شکایت مدنی علیه شرکت استرالیایی BPS Financial Pty Ltd (BPS) به راه انداخت و ادعا کرد که در مورد توکن Quin خود اظهارات “گمراه کننده” کرده است.

نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا