اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های ایالات متحده در بحبوحه ورشکستگی بانک‌ها و ضمانت‌های ریاست‌جمهوری دچار نوسان می‌شوند و معاملات متوقف می‌شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از آنجایی که بانک ها در هر اندازه ای تأثیرات ورشکستگی بانک های هفته گذشته را احساس کردند، ده ها بانک منطقه ای نوسان قیمت سهام و توقف معاملات را تجربه کردند.

سهام بانکی در آخر هفته و تا 13 مارس از یک ترن هوایی لذت بردند. در میان نوسانات و کاهش قیمت ها، ده ها بانک منطقه ای ایالات متحده به طور موقت معاملات خود را متوقف کرده اند.

وال استریت ژورنال در اوایل صبح گزارش داد که معاملات در First Republic Bank متوقف شده است. تا زمانی که معاملات متوقف شد، قیمت 65 درصد کاهش یافت و منجر به زیان بانک شد. معاملات PacWest Bancorp 25 درصد کاهش یافت. Zions Bancorp 25 درصد کاهش یافته است. مالی منطقه ای که 9 درصد کاهش داشت نیز متوقف شد.

هنگامی که معاملات از سر گرفته شد، بهبودی این بانک ها نابرابر بود، به طوری که Regions Financial و Zions Bancorp بازگشتند در حالی که سایر بانک ها اندکی افزایش یافتند.

بسیاری از بانک های دیگر نیز به میزان قابل توجهی سقوط کردند. فاکس نیوز اشاره کرد که سهام بانک هانتینگتون 18.96 درصد سقوط کرد زیرا KeyCorp 29.02 درصد در ظهر در ساحل شرقی ایالات متحده سقوط کرد. چارلز شواب پس از تعلیق و بازگشایی معاملات 9.5 درصد سقوط کرد.

زیان بانک های بزرگ اندک بود. در زمان نگارش این مقاله، سیتی گروپ 7.3 درصد و جی پی مورگان چیس 1.3 درصد سقوط کرده اند. در همان زمان، S&P 500، Dow و Nasdaq همگی اندکی افزایش یافتند. بیت کوین (BTC) 13.3 درصد افزایش یافت.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، درست قبل از باز شدن بازار در 13 مارس، بیانیه اقتصادی کوتاهی صادر کرد و در آن اظهار داشت:

“آمریکا می تواند اطمینان داشته باشد که سیستم بانکی آنها امن است. سپرده ها در صورت نیاز وجود خواهد داشت. […] هیچ ضرری متوجه مالیات دهنده نیست. “

بایدن همچنین گفت که مدیریت بانک خریداری شده توسط FDIC برکنار خواهد شد و کسانی که مسئول شکست این بانک هستند، تحت پیگرد قرار خواهند گرفت. با این حال، سرمایه گذاران در بانک های شکست خورده محافظت نمی شوند. «آنها عمدا ریسک کردند […] رئیس جمهور گفت: سرمایه داری اینگونه عمل می کند.

مطالب مرتبط: سقوط بانک سیلیکون ولی: عملکرد سهام SVB در 5 سال گذشته

برخلاف بسیاری از بانک‌های سنتی، بانک‌های ورشکسته Silvergate و Signature دوستدار ارزهای دیجیتال بودند، بنابراین یک بحران بانکی می‌تواند صنعت کریپتو را حتی پس از تثبیت قیمت‌ها تحت تأثیر قرار دهد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا