اخبار ارز دیجیتال

چشم انداز سیستم بانکی ایالات متحده به دنبال ورشکستگی اخیر بانک ها به “منفی” کاهش یافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ورشکستگی های اخیر بانک ها نیاز به ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاک چین مانند بیت کوین را برجسته کرده است.

آژانس رتبه بندی اعتباری مودی اخیراً چشم انداز خود را برای کل سیستم بانکی ایالات متحده از «پایدار» به «منفی» کاهش داد. این اقدام با توجه به ورشکستگی‌های اخیر بانک‌های بانک سیلیکون ولی، بانک سیلورگیت و بانک‌های امضاکننده زیر صورت می‌گیرد، که باعث شد تنظیم‌کننده‌ها در طرح‌های نجات سپرده‌گذاران و مؤسسات آسیب‌دیده مداخله کنند.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، سهام بانک‌ها علی‌رغم کاهش رتبه، به شدت بازگشتند، به طوری که صندوق معاملاتی FX بانک SPDR نزدیک به ۶.۵ درصد در معاملات صبحگاهی افزایش یافت. طبق گزارش‌ها، مودیز خاطرنشان کرد که یک دوره طولانی مدت نرخ‌های بهره پایین، همراه با محرک‌های مالی و پولی مرتبط با بیماری همه گیر، عملیات بانکی را پیچیده کرده است. بر اساس گزارش مودیز، بانک‌ها، خرده‌فروشان و سپرده‌گذاران بیمه‌نشده آمریکایی که زیان قابل توجهی از اوراق بهادار دارند ممکن است همچنان در معرض خطر باشند.

مودیز انتظار دارد که اقتصاد ایالات متحده در اواخر سال جاری وارد رکود شود و فشار بیشتری بر صنعت مالی وارد کند. با توجه به کاهش رتبه اخیر توسط مودیز، واضح است که سیستم های بانکداری سنتی در تلاش برای پاسخگویی به خواسته ها و چالش های دنیای امروز هستند. اگر نرخ بهره افزایش یابد و اقتصاد وارد رکود شود، بانک های بیشتری ممکن است با شکست مواجه شوند و سپرده گذاران بیشتری آسیب پذیر شوند.

برخی از علاقه مندان به کریپتو معتقدند که ارزهای رمزنگاری شده، به ویژه بیت کوین، در زمانی ایجاد شده اند که از بحران مالی سال ۲۰۰۸ الهام گرفته شده اند. در واکنش به شروع بحران مالی و ورشکستگی بانک ها، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۲ رسید و مرز ۲۶۰۰۰ دلار را شکست.

کاربر توییتر @luke_broyles نظر خود را به اشتراک گذاشت که به همین دلیل است که افراد بیشتری باید بیت کوین را انتخاب کنند.

برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، دارایی های مبتنی بر بلاک چین مانند بیت کوین جایگزین بسیار خوبی برای سیستم بانکداری سنتی شکست خورده است.

جوزف تتک، تحلیلگر بیت کوین Trezor در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که به نظر می رسد افزایش فعلی قیمت بیت کوین نتیجه مستقیم “ضعف آشکار سیستم بانکی” باشد. گفت من می توانم آن را ببینم. تکتک خاطرنشان کرد که بحران بانکی کنونی می‌تواند بیت کوین را به عنوان یک دارایی امن و بدون ریسک تبدیل کند. او تاکید کرد که بیت کوین مدت کوتاهی پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ ایجاد شد و “احتمالاً پاسخی به بی عدالتی کمک مالی بود.”

به گفته تِتِک، ورشکستگی های اخیر بانک ها به وضوح نشان داده است که ریسک طرف مقابل در سیستم بانکی یک «مشکل مهم» است، اگرچه ممکن است به خوبی پنهان باشد. او گفت:

بانک‌ها دیگر واقعاً پول ما را نگه نمی‌دارند، بلکه آن‌ها را قرض می‌دهند یا دارایی‌های ناپایدار می‌خرند. ما به دنبال جایگزین‌هایی مانند بیت‌کوین هستیم.

مرتبط: با افزایش ۶ درصدی تورم در ایالات متحده، قیمت بیت کوین به ۲۶۰۰۰ دلار رسید

با ارائه یک سیستم مالی ایمن تر، شفاف تر و کارآمدتر، بسیاری از علاقه مندان به فناوری بر این باورند که امور مالی مبتنی بر بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین می تواند به کاهش خطرات بانکداری سنتی کمک کند. ما معتقدیم که نقش مهمی ایفا خواهد کرد و دسترسی افراد و مشاغل را تضمین می کند . خدمات مالی مورد نیاز آنهانویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا