اخبار ارز دیجیتال

مقامات ایالات متحده توجه خود را به Nishad Singh از FTX معطوف کردند: گزارش

پرونده ورشکستگی FTX وام ۵۴۳ میلیون دلاری به نیشاد سینگ را نشان می دهد که ظاهراً بخشی از یک گروه گفتگوی مخفی “کلاهبرداری سیمی” بوده است.

گزارش ها حاکی از آن است که مقامات و دادستان های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا در حال تحقیق در مورد نیشاد سینگ، مدیر مهندسی سابق FTX به دلیل نقش احتمالی در فریب سرمایه گذاران و کاربران هستند.

بلومبرگ در ۵ ژانویه گزارش داد که مقامات ایالات متحده در حال تحقیق در مورد حلقه داخلی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در تحقیقات جنایی در مورد سقوط صرافی هستند. Bankman-Fried نسبت به تمام اتهامات جنایی علیه خود بی‌گناه است، اما کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، در ماه دسامبر با دادستانی به توافق رسیدند و به معامله با شرکت پایان دادند. به کلاهبرداری اعتراف کردند.

مشخص نیست که سینگ چه نقشی در رفتار جنایی ادعایی و نقض مقررات در گروه FTX ایفا کرده است. گزارش شده است که او به همراه الیسون، بانکمن-فرید و وانگ بخشی از یک گروه چت “انتقال سیمی” بود که ظاهراً در مورد روابط مالی غیرقانونی بین FTX و Alameda صحبت می کردند. سینگ در دوران حضورش در FTX در باهاما در نزدیکی سایر کارمندان این شرکت ارزهای دیجیتال زندگی می کرد.

پرونده علیه بنکمن-فرید ادامه دارد و قرار است محاکمه جنایی او در دوم اکتبر آغاز شود. از کارگروه برای “ردیابی و بازیابی” وجوه از دست رفته کاربران و بررسی مسائل مربوط به فروپاشی صرافی.

بخشی از شکایت علیه FTX و مدیران آن ادعا می‌کند که این شرکت از دارایی‌های مبادله ارزهای دیجیتال برای تامین مالی سرمایه‌گذاری‌ها از طریق Alameda Research بدون رضایت یا اطلاع کاربران و سرمایه‌گذاران خود استفاده کرده است. به عنوان بخشی از این توافق، الیسون گفت که Alameda از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ به “امکانات وام گیری” از طریق FTX دسترسی داشته است.

مربوط: وکیل برتر سابق FTX در پرونده Sam Bankman-Fried با ایالات متحده همکاری می کند

گروه FTX در ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. روند ورشکستگی این شرکت در منطقه دلاور نیز در حال انجام است و جلسه بعدی برای ۱۱ ژانویه تعیین شده است. بر اساس پرونده های دادگاه ورشکستگی، آلامدا به بانکمن-فرید یک میلیارد و ۵۴۳ میلیون دلار وام داد. به شین.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا