اخبار ارز دیجیتال

دادستان های ایالات متحده اتهاماتی را علیه الکس ماشینسکی، مدیرعامل سابق سلسیوس اعلام کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مقامات گفتند که به توافقی رسیده اند که آقای سلسیوس را تحت تعقیب قرار ندهند، اما مدیر عامل سابق الکس ماشینسکی به دلیل کلاهبرداری و گمراه کردن کاربران با اتهامات جنایی روبرو خواهد شد.

دادستان ناحیه جنوبی نیویورک و اداره تحقیقات فدرال از اتهامات کلاهبرداری علیه الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق شرکت مالی ارزهای دیجیتال ورشکسته سلسیاس خبر داده اند.

وزارت دادگستری ایالات متحده در اطلاعیه ای در 13 ژوئیه آقای ماشینسکی را به تقلب در اوراق بهادار، کلاهبرداری کالایی و کلاهبرداری سیمی، گمراه کردن مشتریان در مورد پلت فرم “موفقیت، سودآوری و ماهیت سرمایه گذاری” سلسیوس متهم کرد. او اعلام کرد که او متهم شده است. با اتهامات با سرمایه کاربر ساخته شده است. با این حال، مقامات گفتند که با سلسیوس به “توافق عدم تعقیب قضایی” رسیده اند، که “موافق شد مسئولیت نقش خود در طرح کلاهبرداری را بپذیرد.”

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت: «اگر ما از سرمایه گذاران خصوصی برای کسب درآمد کلاهبرداری کنیم، آنها را پاسخگو خواهیم کرد. “چه یک کلاهبرداری قدیمی یا یک طرح جدید ارزهای دیجیتال، کوچکترین اهمیتی ندارد. برای ما همه این یک کلاهبرداری است و ما اینجا هستیم تا آن را کشف کنیم.”

Roni Cohen Pavon و Mashshinky رئیس سابق درآمد سلسیوس نیز به توطئه، کلاهبرداری اوراق بهادار، دستکاری بازار و کلاهبرداری سیمی مرتبط با دستکاری توکن CEL متهم خواهند شد. گزارش شده است که مقامات ماشینسکی را در 13 ژوئیه به عنوان بخشی از تعقیب قضایی دستگیر کردند.

این اتهامات در بحبوحه اقدامات قانونی علیه سلسیوس و ماشینسکی پس از فروپاشی پلت فرم و مشکلات مالی در سال 2022 مطرح شده است. سلسیوس برداشت از پلتفرم خود را به حالت تعلیق درآورده است و بسیاری از رگولاتورهای اوراق بهادار دولتی ایالات متحده نیز این شرکت را مورد بررسی قرار داده اند.

در 5 ژانویه، دفتر دادستان کل نیویورک شکایتی را علیه ماشینسکی تنظیم کرد و مدیر عامل سابق را به گمراه کردن سرمایه گذاران در درجه سانتیگراد متهم کرد که در نتیجه میلیاردها دلار ضرر داشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز در 13 ژوئیه شکایت خود را با استناد به اتهامات مشابه علیه سلسیوس و ماشینسکی، اما همچنین اتهام نقض قوانین اوراق بهادار را به این شرکت ارائه کرد.

این یک داستان در حال پیشرفت است و به محض در دسترس شدن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا