اخبار ارز دیجیتال

لایحه ضد CBDC ایالات متحده یک قدم به تصویب نزدیکتر شد

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان قانون ضد نظارت CBDC را تصویب کرده است که هدف آن جلوگیری از انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی توسط فدرال رزرو است.

قانون ضد نظارت CBDC، که هدف آن جلوگیری از انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از سوی “مقامات منتخب در واشنگتن” است، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان را تصویب کرد و این روند را یک گام جلوتر برد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که نویسنده این لایحه، نماینده تام ایمر، در 20 سپتامبر توزیع کرد، قانون ضد نظارت CBDC از کمیته خارج شد و به طور مطلوب به مجلس گزارش شد. این بدان معناست که این لایحه در مرحله بعدی در کنگره به رای گذاشته خواهد شد.

ایمر تاکید کرد که این لایحه در حال حاضر از حمایت 60 عضو برخوردار است. ایمر در اظهارات خود درباره تصمیم کمیته، خطرات کنترل دولت بر ارز و ناسازگاری آن با ارزش های آمریکایی را تکرار کرد.

ارزش‌های آمریکایی. ارزش‌های آمریکایی. اینها همان چیزی است که ما در اقتصاد دیجیتال جهانی آینده به آن نیاز داریم. مانند پول نقد، دیجیتال بانک مرکزی این ارز چیزی نیست جز یک ابزار نظارتی به سبک حزب کمونیست چین که می‌تواند برای سرکوب سبک زندگی آمریکایی مورد استفاده قرار گیرد. “

ایمر و 49 حامی اصلی، قانون ضد نظارت CBDC را در 14 سپتامبر به مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی کردند. اولین بار به طور رسمی در فوریه 2023 به کنگره معرفی شد.

مربوط: دموکرات های ایالات متحده مدعی رهبری جهانی در CBDC هستند، جمهوری خواهان نگران “سمت تاریک” هستند

این لایحه شامل مقرراتی است که فدرال رزرو را از صدور CBDC برای افراد منع می کند و فدرال رزرو را از استفاده از CBDC برای اجرای سیاست های پولی منع می کند.

در مصاحبه اخیر با Cointelegraph، نماینده Emmer گفت که دارایی های دیجیتال یک “مسئله حل نشده” در سیاست ایالات متحده در سطح ایالتی و فدرال است. ایمر گفت شکاف نسلی در ایالات متحده وجود دارد که در آن ساکنان می توانند از سیاست هایی که به طور بالقوه مانع از فضاهای دیجیتالی می شوند عقب نشینی کنند و با انجام این کار، قانون گذاران متبحر در زمینه فناوری را از بین ببرند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را نابود کرده است.” رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا