اخبار ارز دیجیتال

ادعاهای رشوه 40 میلیون دلاری SBF مبنی بر تلاش آمریکا و چین برای کشتن بایننس: آسیا اکسپرس


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آینده بایننس پس از تلاش یک ابرقدرت برای درهم شکستن آن در معرض تهدید قرار گرفت. SBF به دریافت رشوه های کلان در معاملات خود در چین متهم شد. مدیران سابق OKX متهم شده اند.

جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را خلاصه می کند.

کاربر مخفی بایننس ایالات متحده

در 27 مارس، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بایننس و موسس آن چانگ پنگ ژائو را به دلیل دور زدن آگاهانه قوانین فدرال و راه اندازی یک بورس دارایی دیجیتال غیرقانونی متهم کرد. در یک شکایت 74 صفحه ای، CFTC گفت که علیرغم موضع رسمی صرافی مبنی بر ممنوعیت کاربران آمریکایی، اسناد داخلی نشان می دهد که حداقل 20 تا 30 درصد از ترافیک صرافی از سوی مشتریان آمریکایی می آید. این تقریباً برابر با 3 میلیون کاربر آمریکایی تا اواسط سال 2020 است.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال قبل از جذب مشتریان آمریکایی باید در CFTC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شوند. با این حال، CFTC گفت که بایننس چنین حکمی را نادیده گرفته است زیرا مدیریت بایننس استدلال می کند که این مقررات با توجه به ساختار شرکتی بایننس “غیر معقول” است و صرفا نادیده گرفتن آن “مفید” خواهد بود.

از زمانی که این اتهامات مطرح شد، شرکت تجاری کمّی Radix Trading مستقر در شیکاگو تأیید کرده است که بایننس در آن شرکت می کند و یکی از سه شرکت تجاری در مقیاس بزرگ است که در شکایت CFTC نام برده شده است. بایننس در یک بیانیه رسمی شکایت CFTC را “غیر منتظره و ناامید کننده” خواند.

بایننس که در سال 2017 توسط CZ در چین تأسیس شد، به دلیل مکانیسم معاملاتی با کارمزد پایین و ارائه محصولات گسترده، به سرعت به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد. با این حال، این صرافی همچنین به دلیل سهل انگاری KYC و اقدامات ضد پولشویی تحت نظارت شدید رگولاتورها قرار گرفته است. از جمله، CFTC به دنبال سلب مالکیت از درآمدهای حاصل از فعالیت تجاری کاربران ایالات متحده، مجازات های مدنی و معافیت های قانونی دائمی است.

جالب است که اسکرین شات ذکر شده توسط CFTC نشان می دهد که بیشترین درآمد بایننس در سال 2019 از بخش های ایالات متحده و چین بوده است، کشورهایی که Binance.com مجاز به فعالیت در آنها نیست.
جالب است که اسکرین شات ذکر شده توسط CFTC نشان می دهد که بالاترین درآمد بایننس در سال 2019 از بخش های جغرافیایی ایالات متحده و چین بوده است، کشورهایی که Binance.com اجازه فعالیت در آنها را ندارد.

متحد غیرمنتظره آمریکا در مبارزه با بایننس

دو ابرقدرت بزرگ، ایالات متحده و چین، از بحث های دیپلماتیک داغ در مورد مسائل حقوق بشر گرفته تا پرهای درهم در دریای چین جنوبی، اغلب نقاط مشترک کمی در امور روزمره جهانی پیدا می کنند. با این حال، به نظر می رسد که این دو در نهایت موجودیتی را پیدا کرده اند که ارزش تحقیر متقابل آنها نسبت به Binance را داشته باشد.

تقریباً در همان زمانی که CFTC نظرسنجی نامعلوم خود را از میلیون‌ها کاربر آمریکایی در Binance منتشر کرد، CNBC در 23 مارس گزارش داد که ظاهراً کارمندان یا داوطلبان Binance در سرزمین اصلی چین کشته شده‌اند. کاربران تکنیک‌هایی را برای دور زدن تأیید KYC مبادله به اشتراک گذاشته‌اند.

تکنیک‌های مشترک شامل ایجاد حساب‌هایی با آدرس‌های جعلی، VPN، و آدرس‌های ایمیل غیر چینی و پیوند دادن آنها به شناسه‌های ملی چین است.

چین از سال ۲۰۱۷ مبادلات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است، وب‌سایت‌های آن مسدود شده‌اند و پلتفرم‌های اجتماعی بزرگ جستجوی کلمات کلیدی حاوی «بایننس» را ممنوع کرده‌اند.

در همان هفته، تحقیقات فایننشال تایمز نشان داد که بایننس روابط مهمی با سرزمین اصلی چین دارد، حتی اگر در سال 2017 به سرزمین اصلی چین نقل مکان کرد. حاوی سرورها یا داده های مستقر در چین است» و «هر گونه ادعای خلاف آن را به شدت رد می کند».

علیرغم اختلافاتشان، ایالات متحده و چین در نهایت نقاط مشترکی را در مبارزه با بایننس پیدا کردند.
علیرغم اختلافاتشان، ایالات متحده و چین در نهایت نقاط مشترکی را در مبارزه با بایننس پیدا کردند. (مجله از طریق Imgflip)

SBF ادعا می کند که 40 میلیون دلار رشوه از مقامات چینی دریافت کرده است

در یک سری کیفرخواست علیه سام بنکمن-فرید (SBF)، بنیانگذار صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX، دادستان ها گفتند که SBF یک یا چند مقام دولتی چین را مسدود کرده است. او ادعا کرد که برای باز کردن آن 40 میلیون دلار پرداخت کرده است. . حساب های مرتبط با تحقیقات Alameda مستقر در هنگ کنگ.

در سال 2021، مقامات چینی مدعی شدند که یک میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده از حساب‌های معاملاتی صرافی Alameda Research در چین را به عنوان بخشی از تحقیقات جاری در مورد طرف‌های مقابل خود مسدود کرده‌اند. چین صرافی ها را در سال 2017 ممنوع کرد، اما اجرای واقعی و خارج کردن کاربران بعداً انجام شد.

پس از ماه‌ها تلاش ناموفق برای باز کردن قفل حساب‌ها، به نظر می‌رسد این نوع‌دوست مؤثر خودخوانده به این نتیجه رسیده است که چرخ‌های عدالت به کمی چربی نیاز دارند. در یک دستور مستقیم از Alameda ادعا شد که یکی از کارمندان Alameda 40 میلیون دلار از یکی از حساب‌های این شرکت به حساب‌های این شرکت انتقال داده است. یک کیف پول خصوصی در نوامبر 2021. مدت کوتاهی پس از آن، تمام حساب های معاملاتی Alameda مسدود شدند و SBF به سرعت به فعالیت معاملاتی عادی بازگشت. یک محاکمه جنایی برای مدیر رسوایی رمزارزها برای 2 اکتبر 2023 برنامه ریزی شده است و در صورت محکوم شدن به تمام اتهامات، او با 115 سال زندان مواجه خواهد شد.

همچنین بخوانید
ویژگی

این روشی است که می توانید با NFT پول زیادی به دست آورید و از دست بدهید

ویژگی

عامل نفوذ: کسی که بلاک چین را کنترل می کند و Cryptoverse را کنترل می کند

مدیر اجرایی بلاک چین متهم به تجاوز جنسی شد

طبق گزارش‌های رسانه‌های محلی در 28 مارس، جون یو، شریک موسس صندوق Web 3.0 A&T Capital و مدیر سابق سرمایه‌گذاری صرافی ارزهای دیجیتال OKX، در حال حاضر توسط مقامات چینی به اتهام سوءرفتار جنسی در بازداشت است. تحت تحقیقات جنایی قرار دارد.

یو گویا ترک کرد نقش او در A&T Capital پس از این اتهامات. طبق شکایت جنایی، پرونده زمانی آغاز شد که خودروی یو در زمان نامشخصی در سال جاری به وسیله نقلیه قربانی ادعایی، وان، در شهر هانگژو چین برخورد کرد. یو که مجذوب “زیبایی” او شده بود، از خانم وانگ خواست تا یک تماس با وی چت برای “بحث غرامت” داشته باشد.

پس از آن، یو بارها از وان خواست که او را به شام ​​دعوت کند و وان موافقت کرد. مقامات گفتند، در این دیدار، یو به روابط خود با مقامات ارشد حزب کمونیست چین افتخار کرد و به وانگ فشار آورد تا مقادیر زیادی الکل بنوشد. یو سپس تاکسی می‌گیرد و زن را به هتلی در نزدیکی می‌برد، جایی که گفته می‌شود مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.

یو مدت کوتاهی پس از حادثه به سنگاپور گریخت. سنگاپور، شاید بدون اینکه یو بداند، کشوری است که قراردادهای استرداد فعال با سرزمین اصلی چین دارد. بنا بر گزارش ها، پلیس هانگژو شواهدی را در محل پیدا کرد که منجر به دستگیری فوری وی شد.

A&T Capital در سال 2021 تاسیس شد و یک دور سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری را در سال 2022 تکمیل کرد. این صندوق در پروژه های رمزنگاری برجسته مانند Mysten Labs، Sui Network، Scroll و BitKeep سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت از آن زمان اعلام کرده است که «تحمل صفر» در برابر فعالیت های غیرقانونی یا غیراخلاقی دارد و قصد دارد تحقیقات مستقل خود را علاوه بر همکاری با مجریان قانون در رابطه با این حادثه آغاز کند. یو از مارس 2018 تا ژوئیه 2019 به عنوان مدیر سرمایه گذاری در OKX کار می کرد.

حساب توییتر جونیو.
اکانت توئیتر جون یو با توضیحات حرفه ای. (توییتر)نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا