🚨 اخبار ارز دیجیتال

Unstoppable Domains پیام رسانی فوری را با استفاده از XMTP راه اندازی می کند

دامنه‌های غیرقابل توقف اکنون به دارندگان نام‌های کاربری .crypto، .polygon و دیگر نام‌های کاربری Web3 اجازه می‌دهند تا از طریق چندین برنامه پیام‌رسان به یکدیگر پیام ارسال کنند.

مهندس اصلی آرون کویرک در ۲۳ آگوست اعلام کرد که Unstoppable Domains (UD) یک سیستم پیام رسانی فوری را برای صاحبان نام های کاربری Web3 راه اندازی کرده است. دارندگان crypto.، .wallet، .polygon یا سایر نام‌های کاربری ثبت‌شده UD اکنون می‌توانند از XMTP بین اکثر برنامه‌هایی که از XMTP استفاده می‌کنند، از جمله برنامه‌ها و وب‌سایت‌های UD iOS، کیف پول Coinbase و برنامه‌های پروتکل لنز مانند Lenster و Buttrfly استفاده کنند. اکنون می‌توانند ارسال کنند. پیام ها به یکدیگر این اعلامیه نشان داد که نسخه اندروید UD در زمان راه اندازی پیام رسانی را ارائه نمی دهد، اما قصد دارد به زودی این ویژگی را ارائه دهد.

یکپارچه‌سازی پیام‌رسانی جدید متکی به یک پروتکل جداگانه، پروتکل حمل و نقل پیام توسعه‌پذیر (XMTP)، برای ارسال پیام‌های کاملاً رمزگذاری‌شده به گیرندگان است. این بدان معناست که حتی اگر UD در آینده از کار بیفتد، پیام‌های شما همچنان در دسترس خواهند بود. در این اطلاعیه آمده است: “مهم نیست برای Unstoppable چه اتفاقی بیفتد، پیام های شما ذخیره و قابل دسترسی خواهند بود.”

نام های کاربری Web3 از سال ۲۰۱۷ وجود داشته است. این به کاربران ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا آدرس رمزنگاری خود را (رشته‌ای طولانی از کاراکترهایی که حسابشان را نشان می‌دهند) با نامی به یاد ماندنی‌تر مرتبط کنند. به عنوان مثال، 0xd8dA6BF26964aF9D7eEd9e03E53415D37aA96045 بسیار سخت به خاطر سپردن می تواند به سادگی “Vitalik.eth” باشد.

این نام‌های کاربری رمزارز در طول تاریخ عمدتاً برای دریافت پرداخت‌ها استفاده می‌شوند. با این حال، برخی از پروژه ها به دنبال گسترش ابزار آن به برنامه های کاربردی دیگر مانند پیام رسانی هستند. به عنوان مثال، Coinbase Wallet یک سیستم پیام رسانی فوری را در ۱۲ جولای راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می داد با استفاده از نام های کاربری .eth یا cb.id به یکدیگر پیام ارسال کنند. عملکرد Coinbase Wallet نیز به لطف استفاده مشترک دو پروژه از XMTP با پروتکل شبکه اجتماعی Lens یکپارچه شده است.

مربوط: پیشرفت های اخیر ممکن است منجر به پذیرش بیشتر نام های کاربری Web3 شود

با این حال، این سیستم اشتراک‌گذاری برای نام‌های کاربری ثبت‌شده از طریق دامنه‌های غیرقابل توقف، مانند نام‌های کاربری که به .crypto یا .polygon ختم می‌شوند، اعمال نمی‌شود. طبق اعلام Quirk، این مشکل اکنون حل شده است. کاربران اپلیکیشن Lens یا Coinbase Wallet اکنون می‌توانند با استفاده از نام‌های کاربری Unstoppable Domains علاوه بر روش‌های دیگر به یکدیگر پیام ارسال کنند.

Quirk همچنین گفت که این شرکت به زودی یکپارچه سازی با پروتکل فشار را منتشر می کند و به دارندگان نام کاربری اجازه می دهد تا برای دریافت اعلان ها از پروژه Web3 ثبت نام کنند. پروژه ها می توانند از طریق وب سایت یا اپلیکیشن Unstoppable Domains برای کاربران پیام ارسال کنند.

در ۲۶ آوریل، Unstoppable Domains نیز با Binance.US همکاری کرد تا به کاربران اجازه دهد نام هایی را که به .BinanceUS ختم می شوند ثبت کنند. و در ۱۷ ژوئیه، با رقیب Ethereum Name Service (ENS) قرارداد آتش‌بس امضا کرد که اجازه داد نام‌های ENS .eth برای اولین بار در فروشگاه UD فروخته شود.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا