🚨 اخبار ارز دیجیتال

گروه موسیقی یونیورسال از هوش مصنوعی Anthropic به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد

گروه موسیقی یونیورسال، انتشارات کنکورد و ABKCO Music & Records ادعا کردند که آنتروپیک “غیرقانونی” “مقدار زیادی از آثار دارای حق چاپ” را از ناشران کپی و توزیع کرده است.

گروه موسیقی یونیورسال (UMG)، انتشارات کنکورد و ABKCO Music & Records شکایتی علیه استارت‌آپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic به اتهام نقض حق چاپ در آموزش چت ربات هوش مصنوعی Claude تنظیم کرده‌اند.

این شکایت که در ۱۸ اکتبر تنظیم شد، ادعا می‌کند که آنتروپیک به طور “غیرقانونی” “مقدار زیادی از آثار دارای حق نسخه‌برداری، از جمله اشعار آهنگ‌های بی‌شماری” را که متعلق به ناشران یا کنترل می‌شوند، کپی و توزیع کرده است.

این بیانیه می‌گوید که استفاده آنتروپیک از مطالب دارای حق نسخه‌برداری «نقض نظام‌مند و فراگیر» است و متهمان نمی‌توانند آثار دارای حق چاپ را برای ایجاد یک کسب‌وکار بدون حقوق مناسب تکثیر، توزیع یا نمایش دهند.

این قاعده اساسی قانون کپی رایت به قانون آن در سال ۱۷۱۰ برمی گردد و از آن زمان تاکنون بارها در طول قرن ها در بسیاری از پیشرفت های تکنولوژیک نقض کننده اعمال شده است. تزیین کلمه “AI” این اصل را تضعیف نمی کند.

این شکایت ادعا می‌کند که کلود می‌تواند حداقل ۵۰۰ آهنگ، از جمله “What a Wonderful World”، “Gimme Shelter”، “American Pie”، “Sweet Home Alabama” و “Every Breath You Take” کپی‌های یکسان یا تقریباً یکسان از حداقل ۵۰۰ آهنگ تولید کند. ” .

مربوط: نماینده پارلمان بریتانیا خواستار اقدام علیه دزدی دریایی NFT، ارز مجازی Fan Token است

در این مورد، ناشر مثالی ارائه کرد که در آن کلود می توانست تقریباً کلمه به کلمه آهنگ UMG “I will Survival” اثر گلوریا گینور را بازتولید کند.

شاکیان از دادگاه خواستند تا خسارت مالی را صادر کند و دستور توقف تخلف ادعایی را صادر کند.

این شکایت به تعدادی از شکایت‌ها علیه توسعه‌دهندگان بزرگ هوش مصنوعی به دلیل نقض حق چاپ می‌پیوندد.

OpenAI، توسعه دهنده ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT نیز به دلایل مشابه توسط انجمن نویسنده شکایت کرده است. متا در حال حاضر توسط سارا سیلورمن نویسنده و دیگران به خاطر مسائل مربوط به کپی رایت مورد شکایت قرار گرفته است. گوگل درگیر یک دعوای حقوقی بر سر سیاست های خراش داده های خود برای اهداف آموزشی هوش مصنوعی است.

تا آنجایی که صنعت موسیقی درگیر است، UMG مراقب حفاظت از کاتالوگ و حقوق هنرمندان خود در برابر دزدی دریایی مرتبط با هوش مصنوعی بوده است. در ۱۸ اکتبر، ما وارد یک مشارکت استراتژیک با BandLab Technologies شدیم که بر استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی برای محافظت از حقوق هنرمندان و ترانه سراها متمرکز بود.

در تابستان، UMG و گوگل در حال مذاکره برای ایجاد ابزاری بودند که امکان ایجاد آهنگ‌های هوش مصنوعی را با استفاده از شباهت یک هنرمند به روشی قانونی فراهم می‌کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا