اخبار ارز دیجیتال

گروه موسیقی یونیورسال برای محافظت از حقوق هنرمندان در برابر نقض هوش مصنوعی وارد شراکت می شود

همکاری جدید بین گروه موسیقی یونیورسال و BandLab Technologies بر استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی برای محافظت از حقوق هنرمندان و ترانه سراها متمرکز است.

گروه موسیقی یونیورسال (UMG) در ۱۸ اکتبر شراکت جدیدی با BandLab Technologies، یک پلت فرم ایجاد موسیقی اجتماعی، برای پیشبرد شیوه های مسئولانه با استفاده از هوش مصنوعی (AI) در صنعت اعلام کرد.

این شراکت می گوید یکی از اهداف اصلی آن حفاظت از حقوق هنرمندان و ترانه سراها است و بر «استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی» متمرکز است.

مایکل نش، معاون اجرایی و مدیر ارشد دیجیتال UMG، افزود:

این مهمتر از همیشه است زیرا هوش مصنوعی نقش مهمی را در تکامل ابزارهای ایجاد موسیقی ایفا می کند.

نش اظهار داشت که علاوه بر محافظت از حقوق هنرمندان، این زوج قصد دارند رویکردی مسئولانه برای استفاده از هوش مصنوعی در فرآیند خلاقیت برای “دفاع از خلاقیت و فرهنگ انسان” ایجاد کنند.

مدیر عامل آکادمی ضبط، سازمان پشت جوایز گرمی، احساسات مشابهی را در مصاحبه با کوین تلگراف ابراز کرد و گفت که هوش مصنوعی می تواند “تقویت کننده” خلاقیت انسان باشد.

مربوط: مدیر عامل جدید پلتفرم موسیقی هوش مصنوعی می گوید موسیقی هوش مصنوعی باعث ایجاد وحشت در صنایع سنتی می شود

این اولین بار نیست که UMG به مسائل مرتبط با هوش مصنوعی رسیدگی می کند. در ماه آگوست، گزارش شد که UMG و گوگل در حال بحث در مورد راه‌هایی برای مبارزه با دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی از طریق توسعه ابزارهای جدیدی هستند که امکان ایجاد آهنگ‌های هوش مصنوعی با استفاده از شباهت یک هنرمند را به روشی قانونی فراهم می‌کند.

مدت کوتاهی قبل از اینکه UMG و Google شروع به صحبت در مورد مسائل مربوط به حق نسخه برداری هوش مصنوعی کنند، یوتیوب اصول خود را برای همکاری با صنعت موسیقی در زمینه فناوری هوش مصنوعی اعلام کرد.

یوتیوب گفت که در حال مشورت با بازیگران اصلی صنعت موسیقی، از جمله UMG، در مورد چگونگی توسعه اصول است. اولین مورد، معرفی جدید “Music AI Incubator” است.

اختلافات مربوط به نقض حق نسخه برداری مربوط به هوش مصنوعی بین هنرمندان، نوازندگان و سازندگان به دادگاه ها رسیده است. در آگوست ۲۰۲۳، یک قاضی آمریکایی حق چاپ در هنر هوش مصنوعی را رد کرد.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبای سولانا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا