🚨 اخبار ارز دیجیتال

خزانه داری ایالات متحده کیف پول های اتریوم مرتبط با کارتل های مرتبط با «قاچاق غیرقانونی فنتانیل» را تحریم کرد.

یک کیف پول ETH مرتبط با ماریو آلبرتو خیمنز کاسترو مکزیکی برای فروش غیرقانونی فنتانیل در ایالات متحده استفاده شده است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) کیف پول های ارز مجازی را که با سازمان های جنایی بین المللی بزرگ مرتبط هستند را به لیست اتباع ویژه خود اضافه کرده است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده در اطلاعیه ای در ۲۶ سپتامبر اعلام کرد که ۱۰ نفر از جمله بسیاری از افراد مرتبط با کارتل سینالوآ را تحریم کرده است. از جمله افرادی که به لیست اتباع ویژه این وزارتخانه اضافه شد، ماریو آلبرتو خیمنز کاسترو، یک شهروند مکزیکی از طریق کیف پول اتریوم خود بود.

‘[Jimenez Castro] او مستقیماً به نمایندگان Chapitos گزارش می دهد که رهبری یک سازمان پولشویی را بر عهده داشتند که از ارزهای رمزنگاری شده، حواله های سیمی و سایر روش ها برای انتقال درآمد حاصل از فروش غیرقانونی فنتانیل در ایالات متحده به رهبران کارتل سینالوآ مکزیک استفاده می کرد. وزارت دارایی گفت. جیمنز کاسترو به پیک‌های مستقر در ایالات متحده دستور داد که پول نقد را در ایالات متحده دریافت کرده و آن را در کیف پول‌های ارزهای دیجیتال مختلف برای پرداخت مستقیم به Chapitos و برای سرمایه‌گذاری مجدد در تولید فنتانیل واریز کنند.

بر اساس داده‌های Etherscan، این کیف پول در زمان انتشار تقریباً ۰.۰۱۸ اتر (ETH) یا ۲۸.۲۲ دلار موجودی داشت و آخرین فعالیت بیش از ۲۰۰ روز پیش بود. آخرین تحریم های OFAC شامل هیچ آدرس کیف پول دیگری نمی شود و وزارت خزانه داری گفت که این تحریم ها در پاسخ به “تجارت غیرقانونی فنتانیل” است که بر بحران مواد افیونی ایالات متحده تأثیر می گذارد.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، گفت: «اقدام امروز نشان می دهد که وزارت خزانه داری و دولت، شرکت های جنایتکارانه ای را که امنیت بین المللی را تهدید می کند و جوامع را با فنتانیل و سایر داروهای مرگبار سیل می کنند، تحمل نخواهند کرد. به هدف قرار دادن آنها بدون حادثه ادامه دهید.”

مربوط: سناتور الیزابت وارن می گوید پرداخت های رمزنگاری شده تجارت فنتانیل را در چین تسهیل می کند

این تحریم ها به دنبال تحریم OFAC علیه افراد مرتبط با گروه لازاروس کره شمالی صورت گرفت. وزارت خزانه داری ایالات متحده همچنین لازاروس را به عنوان بخشی از دلیل اضافه کردن میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash به لیست اتباع ویژه تعیین شده خود در آگوست ۲۰۲۲ ذکر کرد. در ماه اوت، مقامات ایالات متحده، رومن استورم، یکی از بنیانگذاران تورنادو کش را به اتهام پولشویی و نقض تحریم ها دستگیر کردند.

بسیاری از رهبران صنعت و سیاستگذاران از اقدامات خزانه داری در مورد تورنادو کش انتقاد کردند. شش نفر با حمایت صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase علیه وزارت خزانه داری به دلیل تحریم ها شکایت کردند، اما در ماه اوت یک قاضی عمدتاً در یک درخواست برای قضاوت خلاصه از دولت ایالات متحده حمایت کرد.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ای برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونی


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا