اخبار ارز دیجیتال

مشاور سابق بایدن: CBDC ایالات متحده اکوسیستم رمزنگاری را “خارج” خواهد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دیلیپ سینگ استدلال می کند که ایجاد یک CBDC در ایالات متحده برای حذف ارزهای دیجیتال از منافع ملی این کشور محافظت می کند.

به گفته یکی از مشاوران ارشد سابق دولت جو بایدن، ایجاد یک دلار دیجیتال ایالات متحده اکوسیستم ارزهای دیجیتال را “خارج” می کند و از امنیت ملی ایالات متحده محافظت می کند.

دیلیپ سینگ – معاون سابق مشاور امنیت ملی در امور اقتصاد بین‌الملل در دولت بایدن – در جلسه استماع کمیته بانکی سنا در فوریه اظهار داشت که این کمیته کمک کرده است.

سینگ معتقد است که پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط دولت ایالات متحده “تنها بهترین قدمی است که می توانیم برداریم. [to protect national interests] زیرا اکوسیستم کریپتو را بیرون نگه می دارد. ”

سینگ «ازدحام کردن» را به عنوان یک پیشرفت مطلوب در بحث CBDC می‌بیند، عبارتی که معمولاً توسط اقتصاددانان استفاده می‌شود تا نشان دهد که سرمایه‌گذاری دولتی می‌تواند ایجاد شغل را محدود کند و رشد اقتصادی را کند کند. یا حذف شده است.

فرانکلین نول (رئیس شرکت مشاوره تاریخی Knoll Historical Consulting) در مصاحبه ای در ماه مه ۲۰۲۲ با کوین تلگراف، همچنین پیشنهاد کرد که یک CBDC می تواند ارزهای دیجیتال را دور نگه دارد و خاطرنشان کرد:

نکته منفی ارزهای دیجیتال این است که CBDC برای بیرون نگه داشتن رمزارزهای خصوصی، به ویژه استیبل کوین‌های متمرکز بر فضای پرداخت خرده‌فروشی کار می‌کند.

در حالی که چین در حال اجرای CBDC خود است، ایالات متحده هنوز در حال بررسی مزایا و خطرات بالقوه مرتبط با CBDC است.

یانا فانوزی، مدیر سیاست شورای کریپتو برای نوآوری، یک گروه حامی کریپتو، در مصاحبه ای با بلومبرگ در ۱ مارس گفت که چین “پیشرو” توسعه CBDC است، در حالی که ایالات متحده پیشنهاد می کند که او “نظاره گر” بوده است.

مربوط: معاون رئیس کل بانک انگلستان هنوز فناوری صدور CBDC را ندارد

وی افزود که توسعه یک راه آهن جایگزین مالی می تواند برای ایالات متحده “مشکلاتی” ایجاد کند زیرا بر “کارآمدی” قدرت این کشور برای اجرای تحریم ها تأثیر می گذارد.

دیگران، مانند نماینده تام امر، که سیاست پولی مبتنی بر CBDC را اجرا کرد و قانونی را در فوریه معرفی کرد که انتقاد بیشتری نسبت به طرح دلار داشت.

ایمر نگران است که CBDC بر حریم خصوصی اقتصادی شهروندان آمریکایی تأثیر بگذارد و می تواند به یک “ابزار نظارتی خطرناک” تبدیل شود.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا