اخبار ارز دیجیتال

هشدار کلاهبرداری Uniswap: کلاهبرداران با جعل هویت صاحبان مشاغل وب سایت های جعلی ایجاد می کنند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Uniswap و بنیاد آن متعهد به مبارزه با کلاهبرداری هستند و هیچ ارتباطی با این کلاهبرداری ندارند.

هیدن آدامز، خالق پروتکل Uniswap، اخیراً در توییتر از کلاهبرداری که در آن افراد وب‌سایت‌های جعلی Uniswap ایجاد می‌کنند، ابراز تعجب کرده است.

آدامز توییت کرد، نشان داد او از ماهیت دقیق این کلاهبرداری شگفت زده شد و تاکید کرد که این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. او همچنین فاش کرد که کلاهبرداران محتوای جامعه چینی را در طرح‌های خود وارد کرده‌اند و حتی پیوندهایی را وارد کرده‌اند که کاربران را به سمت وب‌سایت‌های جعلی به برنامه قانونی Uniswap هدایت می‌کند.

برای افزودن اعتبار بیشتر به برنامه های خود، کلاهبرداران تمام تلاش خود را برای سازماندهی جلسات زوم یک ساعته انجام دادند. ضبط کردن فردی ظاهر شد که به عنوان یکی از مدیران ارشد Uniswap مبدل شده بود. این ارائه ویدیویی سازماندهی شده برای فریب بینندگان برای باور حقیقت کلاهبرداری بود. هیدن آدامز این ویدئو را دید و با ابراز شرمندگی گفت: “این ویدئو خنده دار است. من نمی دانم آن افراد چه کسانی هستند.”

اسکرین شات ضبط جعلی زوم

برای رفع هرگونه سوء تفاهم، هیدن آدامز تصریح کرد که نه Uniswap و نه بنیاد هیچ رابطه یا دخالتی با ویدیوی مورد نظر یا افرادی که در ویدیو ظاهر می‌شوند نداشتند.

کریپتو توییتر حدس می‌زند که کلاهبرداری ممکن است حول محورهای زیر باشد: ویدیوی معرفی مردم شنژن، چین ارز رمزنگاری شده بومی Uniswap، $UNI را تبلیغ می کند. گزارش شده است که این ویدیو عناوینی مانند “اولین نشست آسیایی Uniswap” و “Guest: Uniswap CEO” داشت.

یک بحث گمانه‌زنی در داخل کریپتو توییتر در رابطه با کلاهبرداری که به کار گرفته شده بود، حول محور یک کلاهبرداری پر زرق و برق بود. ویدئو. ظاهراً این ویدیو فردی را نشان می‌دهد که در شنژن چین زندگی می‌کند و رمزارز بومی Uniswap را به نام $UNI تبلیغ می‌کند. گزارش شده است که این ویدیو عناوین جذابی مانند “اولین نشست آسیایی Uniswap” و “Guest: Uniswap CEO” داشت.

هیدن آدامز و تیمش برای مبارزه با این کلاهبرداری و کاهش تاثیر آن تلاش کرده اند. تلاش آنها شامل حذف دامنه های مورد استفاده برای ایجاد وب سایت های تقلبی است.

مربوط: Uniswap DAO طرح های دریافت هزینه های LP را رد می کند. دارندگان UNI به مسائل مالیاتی اشاره می کنند

رولند، فردی با مدیریت توییتر @thegrasscrown، شگفتی خود را در مورد اتفاقاتی که در توییت هایدن آدامز توضیح داده شده است، به اشتراک گذاشت. با وجود زندگی بسیار نزدیک به شنژن، او گفت که با چنین رویدادهایی آشنا نیست و حدس می‌زد که به دلیل قوانین سخت‌گیرانه ارزهای دیجیتال چین، با احتیاط برگزار می‌شوند.

بانک خلق چین (PBOC) فعالیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال را در این کشور ممنوع کرده است و می‌گوید که این امر موجب تشویق سرمایه‌گذاری عمومی غیرمجاز می‌شود. چین از سپتامبر 2021 کلیه عملیات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است.

مجله: پوشش پول مجازی «مدیریت گاو نر قوی» تلویزیون چین سانسور شده استنویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا