اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد Uniswap برای راه اندازی در Polygon zkEVM در شرف تصویب است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

همه ۱۹۱ دارنده توکن UNI به پیشنهاد Polygon برای راه اندازی یک DEX در zkEVM رأی مثبت دادند.

به نظر می‌رسد Uniswap صرافی غیرمتمرکز (DEX) با راه‌حل جمع‌آوری ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر (zkEVM) از ارائه‌دهنده راهکار مقیاس‌پذیری Polygon راه‌اندازی می‌شود.

دارندگان توکن Uniswap (UNI) تا ساعت ۲۱:۰۵ UTC در ۱۴ آوریل فرصت دارند تا در مورد پیشنهاد راه اندازی Uniswap v3 در zkEVM رأی دهند، اما آستانه ۴۰ میلیون رأی قبلاً رسیده است و از ۴۲.۴ فراتر رفته است. یک میلیون رای به نفع تجمیع ثبت شد.

با توجه به تالی، داشبورد رای‌گیری برای پروژه‌های مالی غیرمتمرکز، همه ۱۹۱ آدرس اتریوم به این پیشنهاد رای مثبت دادند و پلتفرم مدل‌سازی مالی Gauntlet و ارائه‌دهنده زیرساخت اتریوم ConsenSys هر کدام با بیش از ۷ میلیون رای پیشتاز شدند.

رای برتر به نفع ادغام Uniswap v3 در Polygon zkEVM.منبع: Tully

جک ملنیک، رهبر توسعه کسب و کار Polygon، خالق این پیشنهاد، توضیح داد که اکنون “زمان مناسب” برای در دسترس قرار دادن Uniswap v3 در zkEVM Polygon است. این به این دلیل است که “معادل EVM” است. این بدان معنی است که نیازی به کامپایل مجدد قرارداد هوشمند EVM نیست.

“در دسترس بودن Uniswap در مجموعه ZK سازگار با EVM ارزش زیادی دارد. استقرار زودهنگام zkEVM به Uniswap کمک می کند تا موقعیت خود را به عنوان DEX شماره یک و رهبر فکری مستحکم کند.”

ملنیک گفت: این یکپارچه سازی همچنین اعتبار و نهایی شدن سریع تراکنش های خارج از زنجیره را فراهم می کند.

علاوه بر این، او توضیح داد که سطح بالای پذیرشی که Polygon توانسته از آن استفاده کند، ادغام Polygon در zkEVM را به یک “اولویت” تبدیل کرده است.

ملنیک در مورد اینکه چه چیزی باعث رونق یا سقوط این استقرار می شود، به برخی معیارهای کلیدی زنجیره ای اشاره کرد.

«استقرار موفقیت‌آمیز zkEVM بازار کل آدرس‌پذیر Uniswap را در سراسر TVL، کیف‌پول‌های تعاملی منحصربه‌فرد، حجم و ادغام با dApps شریک به شیوه‌ای ارگانیک و پایدار افزایش می‌دهد».

او افزود: «با افزایش تقاضا و نزدیک شدن بلاک چین به اتریوم، کاربران و سازندگان به طور فزاینده ای به راه حل zkEVM برای ساخت و تجارت روی می آورند.»

از آنجایی که Polygon zkEVM امنیت اتریوم را با استفاده از شواهد دانش صفر به ارث می برد، ملنیک مطمئن است که این ادغام حداقل “مرتبط” و “خطر حداقل” را برای سایر بلاک چین ها ایجاد می کند.

ملنیک افزود: Polygon Bridge “ناشکسته” است و داده ها از یک ارائه دهنده “معتبر” Oracle تهیه شده است. انتظار می رود این امر امنیت را تنها در سطح پروتکل افزایش دهد.

Polygon’s zkEVM شبکه اصلی خود را در ۲۷ مارس راه اندازی کرد.

مربوط: اولین رای حکومتی Uniswap با وجود حمایت ۹۸ درصدی شکست خورد

در اقدامی مشابه، Uniswap v3 در ۱۵ مارس با BNB Chain (یک بلاک چین قرارداد هوشمند ساخته شده توسط Binance) ادغام شد.

با این حال، رای حکومتی چندان سخت نبود و تنها ۶۵ درصد به این پیشنهاد رای مثبت دادند.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ایالات متحده Andreessen Horowitz (a16z) – بزرگترین دارنده توکن UNI – با پیشنهاد BNB با ۱۵ میلیون توکن UNI مخالفت کرد.

مجله: ZK Rollup “پایان بازی” برای مقیاس بندی بلاک چین است، بنیانگذار Polygon Miden

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا